REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

500 zł na każde dziecko

Opublikowano 28 czerwca 2019, autor: jb

Od 1 lipca można będzie składać nowe wnioski o 500+. Nie trzeba już spełniać kryterium dochodowego, bo pieniądze wypłacane będą na każde dziecko.

Nie będzie już obowiązku dołączania zaświadczenia o dochodach, jeżeli starasz się o „500+” na pierwsze dziecko. Rodzice będą dostawać pieniądze na każde dziecko. Dotyczy to też jedynaków.

Obecnie 500 zł wypłacane jest na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie. Ci, którzy mają jedno dziecko, nie mogą przekroczyć progu dochodowego na jedną osobę w rodzinie w wysokości 800 zł miesięcznie (netto).

Po zmianach, wymogu dotyczącego dochodów nie trzeba będzie spełnić, bo pieniądze przyznawane będą na każde dziecko do 18 roku życia.

Wnioski muszą ponowić też ci, którzy pieniądze dostają już na kolejne dzieci na podstawie wcześniej wydanych decyzji.

Nowe wnioski przez internet będzie można składać od poniedziałku, 1 lipca, a w tradycyjnej papierowej formie – od 1 sierpnia. Nie zmieniają się miejsca i urzędy, w których wnioski są przyjmowane. Pierwsze pieniądze na nowych zasadach urzędy będą mogły wypłacać do końca października, ale z wyrównaniem od lipca. 

Tylko w samych Żarach w tym roku na wypłaty 500+ jeszcze przed wprowadzeniem nowych zasad zaplanowano ponad 16 mln zł, a w Żaganiu – ponad 10 mln zł. Potrzebne dodatkowe pieniądze zostaną przyznane przez rząd.

Napisz komentarz »