REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Zabił go czad

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: bj

Przyjechali gasić pożar, ale mogli już tylko wynieść zaczadzonego mężczyznę. Właściciel mieszkania nie przeżył.

Strażacy wezwani do pożaru mieszkania w kamienicy przy ul. Spokojnej w Żarach ognia nie dostrzegli, ale w jednym z pomieszczeń na parterze znaleźli ślady po płomieniach. Na stoliku były resztki spalonych plastikowych śmieci. Wszystko działo się w sobotę,13.04. ok. godz. 9.40.

Jak stwierdzili strażacy, pokój, w którym pojawił się ogień, był tak szczelny, że z uwagi na brak dopływu tlenu, płomień zgasł.

– Mężczyzna nie dawał oznak życia. Dlatego strażacy natychmiast rozpoczęli reanimację – informuje sekc. Dawid Lewandowski z Komendy Powiatowej PSP w Żarach. Mężczyzna leżał na podłodze. Gdy na miejsce dotarł lekarz, mógł tylko stwierdzić zgon.

– To był 64-letni mieszkaniec budynku. Do szpitala została zabrana 92-letnia kobieta, z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Nieoficjalnie wiadomo, że kobieta to matka zmarłego.

– Przebywa na oddziale wewnętrznym – informuje Deniz Mrozik, rzeczniczka żarskiego szpitala.

Z budynku ewakuowano 7 osób.

Postępowanie w sprawie spowodowania śmierci prowadzi żarska Prokuratura Rejonowa. We wtorek, 16.04. została przeprowadzona sekcja zwłok.

– Nie wykazała udziału osób trzecich, które mogłyby się przyczynić do wzniecenia pożaru i śmierci mężczyzny – informuje Robert Brzeziński, prokurator rejonowy. Wszystko wskazuje na to, że 64-latek zatruł się tlenkiem węgla. – Została pobrana krew do badania, które ostatecznie to potwierdzi. Dodatkowo został przez nas powołany biegły z zakresu pożarnictwa – kończy R. Brzeziński.

Napisz komentarz »