REKLAMA

Wasze sprawy

Znów dają paczki

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: jb

Mieszkańcy gminy Żagań i Małomice znowu mogą korzystać z pomocy w formie paczek żywnościowych.

Paczki z długoterminową żywnością mogą dostać ci, którzy złożą właściwy wniosek w Ośrodkach Pomocy Społecznej. Warunkiem ich otrzymania jest spełnienie kryterium dochodowego. Dla osób samotnych jest to 1 tys. 28 zł, a dla osób w rodzinie 1 tys. 268 zł miesięcznie na osobę.

Paczki żywnościowe to bonus, za który gmina i mieszkańcy nie płacą. OPS musi jednak zapewnić miejsce, gdzie można towar wyłożyć i wydać go potrzebującym. Poprzednio robiła to fundacja z Jeleniej Góry, ale zakończyła swoją działalność i nie poinformowała o tym gmin, z którymi współpracowała. W gminie Żagań i Małomice OPS wstrzymały przyjmowanie wniosków o paczki już w połowie ubiegłego roku.

– Długo szukaliśmy możliwości współpracy, chcieliśmy robić to przy pomocy Caritasu, tak jak w większości gmin w kraju, ale u nas w gminie nie ma akurat takiego oddziału. Razem z kierownikiem OPS w Małomicach prosiliśmy o współpracę proboszcza z Małomic i się udało – mówi Agnieszka Wiśniewska, kierownik GOPS w Żaganiu.

Mieszkańcy gminy Żagań, jeżeli chcą odebrać swoje paczki, muszą jechać do Małomic, w wyznaczonych dniach wydawane będą w pobliżu budynku OPS.

– Nasza gmina ma kilkanaście miejscowości, więc i tak trzeba było po paczki dojeżdżać. Przed świętami udało nam się wydać już pierwszą turę. W końcu możemy powiedzieć naszym podopiecznym, że znowu przyjmujemy wnioski od tych, którzy chcieliby taką pomoc otrzymać – mówi A. Wiśniewska.

– Mieszkańcy długo dopytywali o to, kiedy paczki znowu wrócą. Wydaliśmy ich  już ponad 500 i zostaje czekać tylko na kolejny transport – dodaje Paweł Graf, kierownik OPS w Małomicach.

Napisz komentarz »