REKLAMA

Polityka

Wybory i gaz

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: bj

Monika Ganczar zastąpi na stanowisku sołtysa Marszowa Zofię Maciejewską-Dżugałę.

Zebranie w Marszowie odbyło się 16.04. Ustępująca sołtys, Zofia Maciejewska-Dżugała, wyliczyła, że fundusz sołecki za ostatnie 4 lata wyniósł prawie 81 tys. 300 zł, z czego ponad 54 tys. 600 zł poszło na inwestycje, niespełna 17 tys. 100 zł na imprezy, a ok. 9 tys. 600 zł na utrzymanie czystości.

Do wyborów stanęła Monika Ganczar, na którą zagłosowało 21 osób spośród 26 obecnych na zebraniu (przy uprawnionych do głosowania 384). M. Ganczar jest rodowitą żaranką, mężatką, mamą trójki dzieci w wieku 21-25 lat.

Mieszkańcy wybrali też radę sołecką. W jej skład weszli: Andrzej Gienieczko, Grażyna Gardzijewska, Marek Wołowicz, Aniela Lachowska i Barbara Ganczar.

Ankiety na gaz

Mieszkańcy pytali o możliwość przyłączania ich domów do gazu ziemnego. Wójt Leszek Mrożek poinformował, że w tej sprawie ankiety można składać do końca kwietnia.

– Mamy informację, że dla dostawcy gazu inwestycja będzie opłacalna, jeżeli mieszkańcy zadeklarują używanie gazu nie tylko w kuchenkach, ale i do ogrzewania mieszkania. Do tego dobrze byłoby, gdyby podłączyło się jakieś przedsiębiorstwo. Ja deklaruję, że podłączymy gminne instytucje, czyli świetlice, szkoły, biblioteki – wyliczał wójt.

Napisz komentarz »