REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Na razie hula wiatr

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Zakończyło się uzbrajanie żagańskiej strefy przemysłowej w rejonie ul. Asnyka. Kosztowało ok. 10 mln zł. Czy znajdą się chętni na zainwestowanie w niej?

Odbiór strefy o wielkości ok. 12 ha  nastąpił w środę, 17.04. Ostatnim akordem była budowa zjazdu do niej z obwodnicy Żagania. Na uzbrojenie terenów pod inwestycje miasto otrzymało unijne dofinansowanie.

 –  Teraz musimy je zasiedlić. Warunkiem unijnego projektu jest pozyskanie minimum czterech inwestorów  – mówi Magdalena Augustyniak,  naczelnik wydziału planowania strategicznego i zarządzania środkami zewnętrznymi w Urzędzie Miasta. – W strefie mogą inwestować jedynie małe i średnie przedsiębiorstwa, z wyjątkiem stacji paliw, działalności handlowej oraz wynajmu powierzchni. 

Pierwszym inwestorem jest spółka Galvanika, która wybudowała zakład już w trakcie uzbrajania strefy. W nowej hali będzie cynkować części do aut.

– W najbliższym czasie ogłosimy przetarg na dwie kolejne działki, każda po 45 arów. Reszta 12-hektarowej strefy zostanie poddana podziałowi geodezyjnemu. Możemy ją podzielić wedle życzenia potencjalnych inwestorów – dodaje Roman Ciszewski, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami UM.

Na inwestorów czekają ulgi podatkowe, zarówno od nieruchomości jak i ilości zatrudnionych pracowników. Na te pierwsze chętni mogą liczyć nawet przez okres czterech lat od zakończenia inwestycji. Cena 1 km w żagańskiej strefie wynosi 43 zł.

Napisz komentarz »