REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Do domu na święta

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: mk

Gabryś Rybak (15 l.) z Żagania choruje na nowotwór. Nie poddaje się. Sił dodaje mu miłość najbliższych, wsparcie ludzi dobrego serca i pasja do motocykli.

Gabryś ma nowotwór z typu mięsaka tkanek miękkich, leczy się w poznańskiej klinice. Właśnie zakończył ostatni cykl chemioterapii.

– Czekamy teraz na wyznaczenie terminu operacji – mówi Edyta Bączyk- Rybak, mama Gabrysia. – Nasza lekarz prowadząca zastanawia się nad wypuszczeniem Gabrysia do domu na święta. Gabryś jest zmęczony ciężkim leczeniem, ale pełen pozytywnych myśli.

 

Kocha motocykle

Gabryś od małego kocha motocykle. I podbił serca motocyklistów. Kiedy w sierpniu 2018 roku zachorował, pod żarski Szpital na Wyspie przyjechały dziesiątki motocyklistów, by pożegnać chłopca przed wyjazdem na dalsze leczenie do kliniki w Poznaniu.

Dla Gabrysia powstał też kalendarz, do którego pozowały motocyklistki z naszego regionu. Były też zorganizowane zloty motocykli na żarskim Rynku.

Na rzecz Gabrysia w Żaganiu odbył się charytatywny koncert w klubie Elektrownia. Podczas tej imprezy rodzina innego chorego chłopca, Kacpra Wietrzyckiego z Żar, przekazała Gabrysiowi 2 tys. zł ze swojej zbiórki. Ten gest bardzo zbliżył obie rodziny.

 

Walczy o zdrowie

Motocykliści i wszyscy, którzy wspierają Gabrysia, wierzą w jego powrót do zdrowia.

– Chciałbym złożyć wszystkim naszym bliższym i dalszym przyjaciołom, osobom, które tak bardzo nas wspierają, życzenia zdrowych i spokojnych świąt ode mnie, Gabrysia oraz całej naszej rodziny Bączyk-Rybaków – mówi E. Bączyk-Rybak.

Napisz komentarz »