REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Porządzą przez pięć lat

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy wsi w gminie Brzeźnica wybrali sołtysów i rady sołeckie. Nowe władze będą rządzić aż pięć lat.

W Wichowie mieszkańcy postawili na dotychczasową sołtyskę, Anetę Połomkę. Nikt nie odważył się z nią rywalizować. Radę sołecką tworzy aż osiem osób: Grzegorz Najdek (przewodniczący), Justyna Dziak, Iwona Stefańska, Daniel Osmulski, Andrzej Połomka, Anna Czernicka, Maria Kalita i Marzena Ziaja.

W Marcinowie dotychczasowa sołtyska Joanna Sygutowska też nie miała rywali. Mieszkańcy postanowili, że w radze sołeckiej zasiądą: Helena Ślecka, Dorota Małyszko, Urszula Najdek, Cecylia Wawryk i Joanna Ślecka (przewodnicząca). 

Za to jest zmiana gospodarza w Karczówce. Tam ubiegająca się o drugą kadencję Anna Soczyńska przegrała z Gabrielą Podgórną. Nową radę sołecką tworzą: Henryk Chabiniak, Paulina Garczyk, Jadwiga Chabiniak, Rafał Chabiniak i Mieczysława Budasz.

Bez rewolucji w Jabłonowie. Tam kolejną, już czwartą kadencję porządzi Artur Jasiński, który nie miał rywali. Do rady sołeckiej weszli: Radosław Krajewski (przewodniczący), Jadwiga Jędrzejczyk, Henryk Sygutowski, Barbara Dzieżyc, Edyta Krasowska, Jarosłąw Krasowski, Stanisłąw Górka, Iwona Jasińska, Jadwiga Podołowska, Ludwika Prokopowicz, Sylwia Andrzejewska i Paulina Jasińska.

Zmiana również w Przylaskach. Nową sołtyską została Teresa Przygoda, która nie miała rywali w wyborach. Radę sołecką tworzą: Wiesław Sałaciński, Jan Kruk (przewodniczący), Walenty Irski,Renata Karwan, Emilia Kaczorowska, Paweł Kancik, Stanisława Nowak i Bogusława Woźniak.

Nowego sołtysa mają też mieszkańcy Wrzesin. Tam będzie rządzić szwagierka sołtyski Przylasek, Elżbieta Przygoda (nie miała kontrkandydatów w wyborach). Nową radę sołecką tworzą: Grażyna Maruszczak, Adam Maruszczak, Konrad Świec,  Justyna Daraż (przewodnicząca), Katarzyna Harłukowicz, Ewelina Kaleta, Wioleta Dorel i Wiesława Jegorow.

komentarz »
  1. Christopher 4 kwietnia 2021 20:22 - Odpowiedź

    Witam radę sołecka we wrzesinach super sklad
    Pozdrawiam

Napisz komentarz »