REKLAMA

Polityka

Mają nowego sołtysa

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: bj

Swojego sołtysa wybrali mieszkańcy Biedrzychowic Dolnych. Pochodzi z Poznania, ale postanowił się związać z miejscowością, w której żyje od 10 lat.

Po 16 latach sołtysowania w Biedrzychowicach Dolnych z funkcji zrezygnował Tadeusz Ostrowski. Podczas zebrania (12.04.) sam zgłosił kandydaturę swojego następcy, czyli Romana Rutkowskiego. Uprawnionych do głosowania mieszkańców jest 236, ale w zebraniu wzięło udział 54. R. Rutkowski zebrał 51 głosów za, dwie osoby były przeciw. Po wyborze świeżo upieczony sołtys dziękował mieszkańcom.

– Gdy się tu z żoną przeprowadziliśmy, przyjęliście nas z otwartymi rękami. Mój poprzednik wysoko zawiesił poprzeczkę, ale ja postaram się dać ją jeszcze wyżej – zapewniał R. Rutkowski.

Nowy sołtys Biedrzychowic Dolnych pochodzi z Poznania, 20 lat temu przeprowadził się do Żar, a 10 lat temu zamieszkał w Biedrzychowicach Dolnych. I z tą okolicą nie zamierza się już rozstawać.

Podczas zebrania mieszkańcy ustalili też skład rady sołeckiej. Tworzą ją: Zenon Świst (zdobył 49 głosów), Lesław Paprzycki (50), Stanisław Tracz (47), Michał Motyl (51), Daniel Sroka (49), Sylwia Chodorowska (50) i Ewa Rutkowska (51).

Napisz komentarz »