REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pięć lat razem

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: .

W biegu uczestniczyło 21 pracowników SWISS KRONO, dla których stworzono specjalną kategorię. Wszyscy, na czele z prezesem Maciejem Karnickim, dobiegli do mety. Żarska firma już od 5 lat wspiera Runners Team w organizacji biegu i sponsoruje imprezę.

Specjalną kategorię biegu „Pracownik SWISS KRONO” wygrał Bartosz Grzegorczyk, drugi na mecie był Artur Przybysz, a na trzecim stopniu podium zameldował się Paweł Oszmiańczuk. Wśród kobiet najlepsza okazała się Agata Narejko, druga przybiegła Agnieszka Łojko, a trzecia była Marlena Rybińska.

Dobry przykład dał swoim pracownikom prezes firmy Maciej Karnicki, który ukończył bieg z uśmiechem na ustach.

– Dobrze mi się dzisiaj biegło, choć czas miałem gorszy niż w poprzednim biegu. Wtedy miałem lekko poniżej godziny, a dzisiaj lekko powyżej – stwierdził na mecie, lekko zasapany, M. Karnicki. – Już od pięciu lat jesteśmy z Dychą po Żarach. Promujemy sport i cieszymy się, że coraz więcej ludzi biega. W ubiegłym roku było to 600 osób, w tym roku jest ich 700. Możemy być razem, możemy się świetnie bawić.

Ze współpracy z firmą SWISS KRONO zadowolony jest prezes Runners Team, główny organizator Dychy po Żarach.

? Firma SWISS KRONO jest naszym głównym sponsorem od pięciu lat i za to im bardzo dziękujemy – przyznał Marcin Hakman, organizator biegu.

Szczęście na twarzy

W pierwszej dziesiątce w kategorii „Pracownik SWISS KRONO” zameldowali się Paweł Andrzejewicz i Marcin Jelonek. Ten pierwszy reprezentował barwy SWISS KRONO i Runners Team.

– Dzisiaj miałem plan urwać 45 minut, niestety nie udało się. Jest 46:30. Ale cieszę się, że mogłem uczestniczyć w Dysze już po raz piąty – podsumował swój start na gorąco P. Andrzejewicz.

– To była moja druga Dycha. Pierwszy raz wystartowałem rok temu. Dzisiaj pobiłem swoją życiówkę, 43:57, dlatego jestem mega zadowolony- powiedział uśmiechnięty M. Jelonek.

Katarzyna Wagner, asystentka prezesa SWISS KRONO, choć nie brała udziału w biegu, dekorowała medalami uczestników. Z uśmiechem zawiesiła medal na szyi swojego przełożonego.

? Jestem z niego dumna. Biegł, biegł i dobiegł. Myślę, że każdej osobie, która dobiegła do mety, nie tylko tym, którzy osiągnęli wyniki 32, 34 czy 40 minut, należą się wielkie gratulacje. Na metę wbiegali zawodnicy, którzy osiągali czasy powyżej godziny i to szczęście malujące się na ich twarzach było większe niż tych, którzy przybiegali pierwsi – podsumowała K. Wagner. – Tegoroczna Dycha to taki mały jubileusz, bo już pięć lat z klubem Runners Team współpracujemy przy organizacji tej imprezy. Na pewno czekają nas kolejne Dychy po Żarach.

Pracownicy Swiss Krono ? mężczyźni

1. Bartosz Grzegorczyk (Żary Runners Team, Żary) ? 36:25
2. Artur Przybysz (Żary Runners Team, Żary) ? 39:28
3. Paweł Oszmiańczuk (Żary Runners Team, Żary) ? 39:53

Pracownicy Swiss Krono ? kobiety
1. Agata Narejko (Parkrun Żary, Żary) ? 53:02
2. Agnieszka Łojko (Żary) ? 58:10
3. Marlena Rybińska (Żary) ? 1:09:41

Napisz komentarz »