REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pomaluje miss

Opublikowano 02 maja 2019, autor: jb

Ewelina Wasiukiewicz (29 l.) z Żagania będzie makijażystką podczas zbliżających się wyborów Miss Polonia.

Do pomalowania będą najpiękniejsze panie z województwa dolnośląskiego. – Nie wiem, czy ktoś mnie polecił, czy widzieli moje prace w internecie. Na rozmowę pojechałam jako jedna z kilku osób i akurat mi się udało – mówi E. Wasiukiewicz.

Pani Ewelina z kandydatkami na miss spędziła już zgrupowanie w Świeradowie Zdrój, gdzie prowadziła z kandydatkami warsztaty o makijażu i malowała je do sesji zdjęciowych. Efekty jej pracy podczas finałowego konkursu będzie można podziwiać na gali we Wrocławiu 6.06.

Miała być księgową

-Nigdy nie planowałam tego, że zawodowo będę zajmować się makijażem. Pochodzę z Trzebiela, ale urodziłam się w Gdańsku. Plan był taki, że wyjadę tam znowu na studia. Dziennie robiłam dwa kierunki magisterskie z ekonomii oraz finansów i rachunkowości, które ukończyłam. Miałam być księgową. Wszystko zmieniło się, gdy poznałam mojego męża, Marka, który pochodzi z Żagania. Zamieszkaliśmy właśnie tutaj – opowiada E. Wasiukiewicz.

Makijaż to zainteresowanie jeszcze z czasów szkoły. – Jeździłam na różne szkolenia, żeby umieć pomalować siebie jeszcze lepiej. Spodobało mi się zbieranie informacji o prawidłowym pielęgnowaniu skóry twarzy, potem zainteresowałam się tym, jak prawidłowo malować i pielęgnować brwi. Moje makijaże się podobały, potem takie same chciały koleżanki, one polecały mnie kolejnym znajomym. Moją pracą została moja pasja – przyznaje E. Wasiukiewicz. I opowiada – Szkolę się u najlepszych specjalistów w Polsce. Staram się robić to, czego nie robią inne makijażystki w okolicy, jak np. perfect eyebrow, których efekt henny utrzymuje się do pięciu miesięcy, a nie jest to makijaż paramenty. Sporo też inwestuję w sprzęt i kosmetyki.

Ekspert radzi

Dla czytelniczek „Regionalnej” pani Ewelina przygotowała podstawowe zasady makijażu, który możemy robić codziennie w domu.

– Jego zadaniem jest podkreślenie walorów urody i tuszowanie niedoskonałości. W przeciwieństwie do makijażu wieczorowego, w tym przypadku używamy tylko stonowanych, pastelowych barw cieni: to beże, brązy i szarości – mówi.

1. Makijaż zaczynamy od oka, dlatego że jeżeli osypie nam się jakiś cień, wytrzemy go bez uszkodzeń makijażu twarzy. Jako bazy użyj jasnego, waniliowego cienia i rozprowadź go pędzelkiem na całej powiece ruchomej. Brązowym cieniem narysuj łuk na zewnętrznej powiece oka, w samym kąciku. Rozetrzyj kontur miękkim pędzelkiem. Tym samym cieniem zaakcentuj kontur dolnej powieki. By optycznie „otworzyć” oko, możesz pomalować linię wodną kredką w białym lub cielistym kolorze oraz nałożyć odrobinę rozświetlacza na wewnętrzne kąciki. Wytuszuj rzęsy. Można użyć brązowego tuszu, aby efekt był subtelniejszy.

2. Kolejny kroki to dobrany podkład do odcienia skóry. Aby sprawdzić, czy kolor podkładu pasuje do koloru skóry, nałóż odrobinę kosmetyku na linię żuchwy. Jeśli podkład stapia się ze skórą oznacza to, że jego kolor jest idealny. Do nałożenia podkładu użyj wilgotnej gąbeczki. Podkład wklepuj w skórę, nie rozcieraj. Omijaj okolice oczu. Pamiętaj, aby przeciągnąć go na linii żuchwy – unikniesz wtedy efektu „maski”. Po nałożeniu podkładu na bardziej wymagające okolice (np. cienie pod oczami) możesz nałożyć lekki korektor. W przypadku podkładu i korektora pamiętamy o jednej ważnej zasadzie: mniej znaczy więcej.

3. Kluczem do trwałości makijażu jest utrwalenie. Sięgamy po puder. Sypkie pudry transparentne stapiają się z wcześniej nałożonymi warstwami makijażu i nie zmieniają koloru podkładu. Puder nakładamy na twarz wciskając go w podkład.

4. Aby przywrócić trójwymiarowość twarzy, dodajemy konturowanie. Bronzer rozcieraj delikatnie wzdłuż kości policzkowych, a także przy linii włosów na górnej części twarzy. Różem delikatnie muskamy policzki. Możesz się delikatnie uśmiechnąć, wtedy uwydatnione policzki łatwiej pomalować na czubkach. Na same szczyty kości policzkowych nałóż odrobinę rozświetlacza. Unikaj rozświetlaczy z dużymi brokatowymi drobinkami.

5. Gdy masz gęste i ciemne brwi przeczesz je szczoteczką. Możesz również użyć żelu do brwi, który nada im odpowiedniej formy i koloru, a także utrwali. Na koniec przy dziennym makijażu warto postawić na delikatny błyszczyk. Lekko różowy lub brzoskwiniowy jedynie podkreśli usta, nie pozostawi widocznego koloru.

Rada na co dzień: – Aby każdy makijaż był trwały, ważna jest codzienna pielęgnacja skóry. Podkład nie będzie podkreślał suchych skórek na cerze, którą regularnie peelingujemy – mówi E. Wasiukiewicz.

Napisz komentarz »