Unia w końcu wygrała

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: hakma

W sobotę, 13 kwietnia, Unia Kunice podejmowała na własnym boisku Mieszka Konotop.

Broniący się przed spadkiem kuniczanie, jak kania dżdżu, potrzebują punktów i dlatego do meczu podeszli bardzo skoncentrowani. Niestety, mimo wielu prób, nie mogli znaleźć drogi do bramki gości. Udało się to dopiero 4 minuty przed przerwą Mariuszowi Kościesze i Unia schodziła do szatni prowadząc 1:0. W drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami. Obie drużyny poszły, niczym bokserzy w ringu, na typową wymianę ciosów. Najpierw przyjezdni strzelili w wyrównującego gola, a zrobił to Bartosz Rybicki, autor wszystkich trzech goli dla Mieszka. 4 minuty później drugi z braci Kościeszów, Przemysław, pięknym strzałem sprzed linii pola karnego, pokonał bramkarza przyjezdnych. Gdy goście próbowali się podnieść po ciosie „Taśmy”, Marek Sitarek podwyższył wynik na 3:1 dla gospodarzy. Goście próbowali jeszcze walczyć i udało i się strzelić gola kontaktowego, jednak w 72. min Denis Matuszewski dobił przeciwnika strzelając im czwartego gola. Co prawda w końcówce spotkania było bardzo gorąco, bo Mieszko zdobył trzecią bramkę z karnego, po faulu Adriana Jurczaka, jednak miejscowi ambitnie walczyli do końca o 3 punkty. Udało się i po końcowym gwizdku sędziego ich radość była ogromna. Unia po bardzo nerwowym i emocjonującym meczu wygrała z Mieszkiem Konotop 4:3.

W tej samej kolejce, Promień Żary wygrał na wyjeździe ze Zrywem Rzeczyca 5:1. Hat-trick zaliczył, powracający do formy, Dariusz Piechowiak, a do końcowego zwycięstwa swoje gole dorzucili Paweł Danielewski i Norbert Biniek.

Rozlosowano także pary ? finału Pucharu Polski. Promień Żary trafił na Arkę Nowa Sól. Mecz zostanie rozegrany 8 maja, o godzinie 17.00, w Żarach.