Ale forma!

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

7:1 rozgromili Czarni Żagań drużynę Błękitnych, i to na ich boisku, w Ołoboku.

Wiosną żagańscy piłkarze imponują formą. W pięciu meczach rundy wiosennej strzelili aż 23 gole, co daje imponującą średnią 4,6 bramki na spotkanie. W Ołoboku szybko objęli prowadzenie, bo już w 5. minucie gola strzelił Dariusz Łojko. Na 2:0 już pięć minut później podwyższył Marcin Jankowski.  Nerwowo zrobiło się , gdy gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, w 20. minucie. Mieli okazję na wyrównanie, ale zabrakło skuteczności. W drugiej połowie przewaga Czarnych nie podlegała dyskusji. Żaganianie udokumentowali ją aż pięcioma bramkami. Strzelali kolejno: M. Jankowski (63. i 71 . min), Andrzej Ciepielowski (64. min), Dawid Wójcik (79. min) i Kacper Kuleczka (86. min).

– Cieszą takie wyniki, skuteczność i gra. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ale 7:1 i tak jest imponujący. Dziękuję moim chłopcom za walkę i zaangażowanie. Widać, że im się chce, choć droga do IV ligi jeszcze daleka – powiedział po meczu trener Czarnych, Sebastian Horodyski.

Po 20. kolejce Czarni nadal są wiceliderem, mają tylko jeden punkt straty do Piasta Iłowa.