REKLAMA

Polityka

Bez zmian

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Jarosław Zubal porządzi drugą kadencję w Dziećmiarowicach (gm. Szprotawa). To najmłodszy sołtys w gminie (31 l.). Zmian nie będzie również w Pasterzowicach.

Zubal był jedynym kandydatem w wyborach. Otrzymał 77 głosów.  Mieszkańcy zdecydowali, że w radzie sołeckiej znajdą się: Maria Czuchta, Sabina Demko, Irena Zubal, Dariusz Dobrzański i Olga Wożgin.

– Najważniejszą inwestycją tej kadencji będzie modernizacja świetlicy, która jest w opłakanym stanie. W tym roku, z funduszu sołeckiego zakupiliśmy dmuchawę do sprzątania ulic i chodników z liści, trawy i piasku, trzy tablice informacyjne oraz naczynia i inne wyposażenie do świetlicy – wylicza sołtys Dziećmiarowic.

Dotychczasowej sołtysce zaufali również mieszkańcy Pasterzowic. Agnieszka Wardziak rządziła wsią półtorej kadencji. W wyborach była jedyną kandydatką, otrzymała 40 głosów. W rządzeniu wsią pomogą jej: Halina Sawicka, Danuta Rożek, Bogusław Wejman, Monika Machała, Wioletta Roicka i Andrzej Serafiński.

– Zrobiliśmy już boisko, teraz będziemy montować piłkochwyty. W tegorocznym planie jest ogrodzenie placu zabaw oraz cyklinowanie podłogi w świetlicy – mówi A. Wardziak.

Napisz komentarz »