REKLAMA

Polityka

Wsie wybrały gospodarzy

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Z 15 wsi w gminie Żagań 8 ma nowych gospodarzy.

W wyborach w Gorzupi, które odbyły się jako ostatnie w gminie, jedyną kandydatką była  Magdalena Kmieć-Laśkiewicz. To najmłodsza sołtyska w gminie, ma 28 lat.

– Postaram się scalić wieś, która, jak się okazuje, podzielona jest nie tylko rzeką – powiedziała. – Doposażymy również place zabaw po obu stronach Bobru oraz kuchnię w świetlicy. Marzy mi się też prężniejsza współpraca z kołem gospodyń wiejskich.

Do rady sołeckiej weszli: Krzysztof Con, Danuta Con, Monika Noga i Janina Wodyńska.

Nowego gospodarza mają również mieszkańcy Nieradzy. Został nim Sebastian Hnatuśko. Radę sołecką tworzą: Izabela Sołtysiak, Anna Frencel, Bartosz Trzuskawski, Marta Stefańska i Łukasz Świerkowski.

– Chcemy doposażyć altanki na imprezy oraz plac zabaw, 30 kwietnia planujemy tam imprezę z pokazem pierwszej pomocy – mówi S. Hnatuśko.

Nową sołtyskę ma Trzebów. Renata Sikora była jedyną kandydatką. Do rady sołeckiej mieszkańcy wybrali: Bogusławę Dylewską, Wiolettę Balak, Bogdan Raczykowski, Adrian Nieradka, Małgorzata Cukierska i Joanna Sobczak.

– W tym roku priorytetem jest turniej wsi, organizowany dla wszystkich sołectw, budowa kolejnego odcinka drogi we wsi – do kolonii Dobre nad Kwisą oraz zakup sprzętu dla strażaków i piłkarzy – wymienia R. Sikora.

Napisz komentarz »