REKLAMA

Polityka

Ciągle u steru

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: bj

Surowa ma nowego-starego sołtysa. Jedynym kandydatem był Stanisław Perczyński.

Stanisław Perczyński pozostanie sołtysem Surowej na kolejne 5 lat. Mieszkańcy, którzy przyszli na zebranie sołeckie, innej kandydatury nie mieli. Najpierw sołtys złożył swoje sprawozdanie.

– Doposażyliśmy świetlicę, kupując namiot, grilla i lampy ledowe, laptopa, warniki do wody, płytę indukcyjną i szafkę, ławki i stoły, elementy placu zabaw. Doczekaliśmy się drogi asfaltowej i lampy solarowej. Kupiliśmy tłuczeń na remont drogi gminnej – wyliczał S. Perczyński. I chwalił mieszkańców. – O dożynkach, które odbyły się u nas, wszyscy mówią, że to była najlepsza impreza w gminie. Podobnie z organizacją III Polowej Próby Zaprzęgowej Klaczy. Hodowcy z Wielkopolski, gdy zobaczyli, jak mieszkańcy niosą ciasto z domów, chwalili: „Stasiu, jakich ty masz wspaniałych ludzi” – mówił S. Perczyński.

Wysłuchało go 55 mieszkańców spośród 151 uprawnionych do głosowania. Za kandydaturą S. Perczyńskiego na sołtysa opowiedziało się 51 osób, przeciw było 2, a 2 głosy były nieważne.

W skład rady sołeckiej weszli: Mariusz Trzoski (51 głosów), Dariusz Perczyński (48), Robert Czereda (46), Krzysztof Pernak i Bernadeta Graczyk (po 45 głosów).

Napisz komentarz »