REKLAMA

Wasze sprawy

W Żaganiu biednie, w Żarach Lipnicka i Danzel

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: jb

Karuzela, gastronomia i zabawa do godz. 20:00 – takie atrakcje zaplanowano na żagańską majówkę, która potrwa jeden dzień.

Ten kto w Żaganiu liczył na koncert znanej gwiazdy, to się przeliczył. Zdziwi się też ten, który chciał spędzić wieczór przy muzyce ze znajomymi. Zabawa zaplanowana na środę, 1.05., zakończy się o godz. 20:00.

Żagańską majówkę zaplanowano na podzamczu Pałacu Książęcego.

– Będą to raczej skromne obchody. Poprzednie majówki nie przyciągały wielu mieszkańców, pogoda też nam nie sprzyjała – mówi Beata Tołpa, dyrektor żagańskiego Centrum Kultury.

Animacje dla dzieci potrwają w godz. 16:00-19:00.

– Stanie kameralna scena. Do posłuchania będą utwory zespołów Zanoza i Budka Band. Zaprezentują się też wokaliści i tancerze z sekcji Centrum Kultury – wymienia B. Tołpa. – Występy zakończą się o godz. 20:00. W środę będzie można skorzystać też z gastronomii i małego wesołego miasteczka – dodaje.

Drugi dzień święta będzie miał charakter oficjalny. – W czwartek, 2.05., planujemy obchody Dnia Flagi i jednocześnie Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczniemy mszą w dużym kościele o godz. 10:00. Po mszy przemarsz na plac Gen. Maczka i około 11:30 uroczysty apel pamięci w asyście Orkiestry Wojskowej – wymienia B. Tołpa.

Długi majowy weekend potrwa w Żaganiu zatem jednego dnia do wieczora, a drugiego dnia do końca apelu. Na organizację majówki CK ma około 20 tys. zł.

– Rozmawiałam już z burmistrzem, że aby ta impreza miała lepszy wydźwięk, potrzebna jest większa suma i może uda się taką znaleźć w przyszłym roku – tłumaczy B. Tołpa.

W Żarach przy Ratuszu

Na żarskim rynku majówka rozpocznie się w środę, 1 maja. Od godz. 15.00 do 18.00 będą zajęcia literacko-plastyczne. Także o godz. 15.00 wystąpią dzieci ze Społecznego Ogniska Artystycznego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. G.P. Telemanna. O godz. 16.00występy zaczną zespoły Żarskiego Domu Kultury. O godz. 17.30 wystąpią Łazar&Massier z zespołem. Alosza Awdiejew z zespołem wystąpi o godz. 19.30. Danzel da koncert o godz. 21.00.

W piątek 3 maja majówka zacznie się o godz. 11.30 mszą świętą  w intencji ojczyzny w kościele p.w. NSPJ na ul. Kard. Wyszyńskiego. O godz. 13.00 w żarskim rynku koncert orkiestry dętej ŻDK. O godz. 19.00 w kościele p.w. Św. Józefa na ul. Szymanowskiego wystąpi Anita Lipnicka z zespołem. Wstęp na koncert jest wolny.

Napisz komentarz »