REKLAMA

Sport

Uczniak rządził

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Szprotawscy lekkoatleci i Alicja Dudkiewicz z żarskiego Agrosu zdominowali 17. Piknik Rzutowy, rozegrany na stadionie w Wiechlicach (13.04.).

Mimo chłodnej aury, zanotowano wiele dobrych wyników i rekordów życiowych. Miejscowi lekkoatleci z Uczniaka Szprotawa rywalizowali z zawodnikami z 15 klubów, w tym – wieloma medalistami Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

– Piknik to taka rozgrzewka przed najważniejszymi startami w sezonie, świetny sprawdzian dla zawodników po serii treningów – mówi Zygmunt Szwarc, trener ULKS Uczniak Szprotawa i organizator zawodów.

Sportowców rozgrzała nie tylko herbata i grochówka, serwowana przez organizatorów, ale i rywalizacja na rzutniach. Gospodarze nie zawiedli – ustanowili rekordy życiowe, stając wielokrotnie na pudle. Najlepszy wynik Pikniku uzyskał wychowanek Uczniaka, obecnie zawodnik AZS AWP Wrocław, Oskar Stachnik, który rzucił dyskiem 2 kg na odległość 59.00 m. Drugi był wychowanek szprotawskiego klubu, Wojciech Praczyk (55.60). Trzecie miejsce na podium również należało do reprezentanta ULKS-u, Michała Jarmołowicza (43.83). 

W rywalizacji dyskiem 1 kg, Wojciech Lewkowicz, szprotawski następca Oskara,  ustanowił rekord życiowy, posyłając go na odległość  53.45. Jakub Dec z kolei zdobył srebro w rywalizacji dyskiem 1,75 kg (35.95).

Szprotawianie zdominowali również rywalizację juniorów w oszczepie. Na podium kolejno stanęli: Sebastian Chudzik (62.93), Sebastian Jach (59,74) i Łukasz Wisełka (54.75). Drugie miejsce w rywalizacji dzieci zajął Michał Pigdamowicz (26,60). 

Złoto w rzucie młotem zdobył Maciej Jarzembowski (53.66). Brąz zdobyły: w rzucie dyskiem Anna Opas (29.16, młodziczki), a w rzucie młotem – Aleksandra Cieślar (34.84). Świetnie spisała się również zawodniczka żarskiego Agrosu, Alicja Dudkiewicz, która nie miała sobie równych w pchnięciu kulą (złoto, 12.65) oraz rzucie młotem (złoto, 43.02.).

Napisz komentarz »