REKLAMA

Sport

Sezon na przetrwanie

Opublikowano 19 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Nie idzie w tym sezonie Piastowi Wichów. W ostatniej kolejce żagańskiej klasy B, jego piłkarze na własnym boisku ulegli Traperowi Chichy aż 0:8.

Aż pięć bramek dla gości zdobył Maciej Pawłowski (w 32, 36, 46, 83 i 84. min). Po jednym golu dołożyli: Kamil Mikita (20. min), Andrzej Pitura (51. min) i Andrzej Nowakowski (89. min). Ku rozpaczy swoich kibiców,  Piast nie odpowiedział ani jednym trafieniem.  Takiej klęski wichowianie u siebie nie zanotowali dawno. Po 15. kolejkach Piast jest na przedostatnim miejscu, z dorobkiem zaledwie 7 punktów.

– To sezon na przetrwanie. Do tej pory wspomagali nas doświadczeni piłkarze tacy jak Romek Orlikowski, Czesław Kostek czy Sylwester Mazur. To jednak roczniki sześćdziesiąte, nie będą wiecznie w super formie – mówi Marzena Najdek, wiceprezes Piasta. – Dlatego wprowadzamy do drużyny młodzież, która potrzebuje ogrania. Spadek nam nie grozi, bo żagańska klasa B jest ostatnią w polskiej lidze, liczy się jednak integracja wsi, to, że ludzie mogą się spotkać, pograć w piłkę.

Napisz komentarz »