REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

22 twarze pani burmistrz

Opublikowano 12 kwietnia 2019, autor: bj

Miało być o kulturze, wypoczynku i sporcie. Niby jest, ale jakby w mniejszości. Bo INFO ŻARY, miejski periodyk, pokazuje głównie burmistrz miasta.

Miało nie być patetycznie, a rzeczowo. Z informacjami, zaproszeniami. Miało być dla ludzi. Ostatni numer miejskiego miesięcznika INFO ŻARY pokazał, że o jednej osobie jest jakby więcej.

– Policzyłem to dokładnie. Na zdjęciach pani burmistrz znalazła się 22 razy. Przecież my za to płacimy. A ona sobie reklamę robi. To jest jak w starym kawale o Leninie. Strach otwierać lodówkę – denerwuje się mieszkaniec Żar.

Rzeczywiście. Danuta Madej spoziera w pisemku niemal z każdego zdjęcia. W różnych osłonach. Na balkonie Ratusza, wśród kwiatów, w wiosennym anturażu. Przy biurku, przy centrum przesiadkowym, w eleganckiej kreacji z przedsiębiorcami.

Dla dzieci miejsca zabrakło

Jest też pani burmistrz w soczystej czerwieni na imprezie Żarskie Kobiety Kobietom. Pani burmistrz nie próżnuje. I pojawia się na spotkaniu z Miejską Radą Seniorów. Tych ostatnich na fotce co prawda właściwie nie widać, ale pani burmistrz jest w pełnej krasie.

Nie zrażamy się, oglądamy dalej. I widzimy burmistrz na wernisażu malarstwa w bibliotece. Potem już blisko do muzeum, więc skoro i tam otwierano wystawę, nie mogła jej nie uświetnić. Co skrupulatnie zostało na zdjęciu utrwalone dla potomności. Na pożegnanie jeszcze pani burmistrz otoczona artystkami. Uff…

Tak wyszło…

INFO ŻARY wydaje Miejska Biblioteka Publiczna.

– Dostaliśmy na ten cel 51 tys. zł. Oczywiście z Urzędu Miasta, bo nasza działalność jest głównie finansowana z miejskiego budżetu – mówi Beata Kłębukowska, redaktor naczelna INFO ŻARY i dyrektorka biblioteki.

B. Kłębukowska tłumaczy, że otrzymuje materiały z różnych instytucji.

– Materiały przygotowują instytucje, natomiast my zajmujemy się doborem całości – tłumaczy redaktor naczelna.

Przyznaje, że w kwietniowym numerze zdjęcia, na których występuje pani burmistrz, są liczne.

–  Po prostu tak się złożyło, że mamy za sobą dwie duże imprezy organizowane przez miasto. Zdjęcia są, przede wszystkim, dla tych ludzi, którzy zostali na tych imprezach wyróżnieni czyli laureaci Żarskiej Róży Biznesu i kobiety wyróżnione w akcji „Kobiety Kobietom”. Przecież pani burmistrz ze zdjęć nie wytnę. Tym bardziej, że tam była i  uświetniała wydarzenia, podobnie jak  wiele innych imprez w mieście organizowanych przez żarskie instytucje – kończy B. Kłębukowska.

 

 

 

komentarze »
 1. Jola 19 kwietnia 2019 10:23 - Odpowiedź

  Myślę, że za 51 tyś zł. Urząd Miasta mógł kupić dobrego drona do monitorowania powietrza w mieście przez całą dobę.
  Nasza władza nie liczy się z naszymi pieniędzmi z podatków i zdrowiem mieszkańców.
  Zapowiada się chyba kolejna stracona kadencja w tych kwestiach.

 2. Marek 25 kwietnia 2019 09:26 - Odpowiedź

  Nie wierzę w takie przypadki.
  To jest jawny przykład niewłaściwego wydawania pieniędzy z naszych podatków.
  Kontrola NIK w Urzędzie Miasta i wszystkich spółkach miejskich wydaje się koniecznością w zakresie wydatków, inwestycji z ostatnich 10-ciu lat.

Napisz komentarz »