Promień gra dalej

Opublikowano 12 kwietnia 2019, autor: hakma

Promień Żary pokonał Koronę Kożuchów w 1/8 finału Pucharu Polski, 1:0.

W środę, 10 kwietnia, podopieczni Grzegorza Tychowskiego zmierzyli się na własnym boisku z czwartoligową drużyną Korony Kożuchów. Obie drużyny zaczęły mecz w eksperymentalnych składach. Trenerzy dali pograć zmiennikom. Mimo że żaranie byli częściej w posiadaniu piłki i to oni stwarzali groźne sytuacje, to jakoś nie mogli znaleźć drogi do bramki rywala. Dlatego po bezbramkowej pierwszej połowie, w szeregach gospodarzy na boisku pojawiła się stara gwardia, która przycisnęła gości na tyle skutecznie, że w 70. minucie po wzorowej kontrze, Piotr Czarnota, mierzonym strzałem pod poprzeczkę, pokonał bramkarza przyjezdnych. Do końca meczu nie wydarzyło się nic interesującego, oprócz czerwonej kartki w 80,minucie Rafała Rogalskiego, który sfaulował w polu karnym bramkarza gości. Promień wygrał z Koroną Kożuchów 1:0 i awansował do ćwierćfinału rozgrywek pucharowych. Następny mecz żaranie rozegrają 8.maja.

Grający także w rozgrywkach pucharowych Budowlani II Lubsko przegrali po rzutach karnych z Victorią Szczaniec 3:4. W regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik remisowy, 2:2. Dogrywka nie dała rozstrzygnięcia, dlatego sędzia meczu zarządził karne, w których lepsi o jedno trafienie okazali się rywale lubszczan i to oni zagrają w następnej rundzie Pucharu Polski.