Jeden weekend, dwa starty

Opublikowano 12 kwietnia 2019, autor: Michalina Kozarowicz

Kolarze z drużyny CR GIANT Team Żary, jeżdżący pod patronatem gazety „Regionalnej” i Telewizji Regionalnej, w weekend (6-7.04) wzięli udział w dwóch wyścigach.

Część drużyny wystartowała w sobotę (6.04) w Rydzynie w pierwszym etapie GP Kaczmarek Electric MTB. Zaś w niedzielę (7.04) dwójka kolarzy wzięła udział w wyścigu Ślężański Mnich, w ramach serii wyścigów szosowych Via Dolny Śląsk.

Po lesie i błocie

W Rydzynie kolarze zmagali się z bardzo wymagającą trasą terenową. Kacper Grzegorczyk wystartował na dystansie mini, który liczy 20 km. Uplasował się na 31. miejscu w kategorii open. Witold Harasim na tym samym dystansie zajął w klasyfikacji open 60. miejsce, a w kategorii M4 był 16. Na dystansie mega, który liczy 41 km, wystartowało 4 zawodników drużyny. Łukasz Zaremba w kategorii open był 101., a w kategorii M3 – 45. Krzysztof Grzegorczyk w open zajął 141. miejsce, a w kategorii M4 – 35. Daniel Piotrowicz w open był 145., zaś w kategorii M4 – 36. Na 347. miejscu open uplasował się Piotr Adamiak, który w kategorii M3 był 127.

Nabrali prędkości

W niedzielnym wyścigu szosowym w Sobótce, zaliczanym do najbardziej prestiżowych szosowych wyścigów amatorskich, kolarze żarskiego teamu zajęli bardzo wysokie miejsca. Jest to rewelacyjny prognostyk na resztę sezonu dla drużyny. Adam Zarzycki zdobył 3. miejsce w kategorii M2 i 18. miejsce w open z czasem 00:28:10. Radosław Wujda przyjechał na metę z czasem 00:31:11, zdobył 92. miejsce w kategorii open i 23. w M4.