REKLAMA

Polityka

Dogrywka w Borowinie

Opublikowano 12 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Dogrywka była potrzebna, aby wybrać nowego sołtysa w Borowinie (gm. Szprotawa).

Podczas wtorkowych wyborów (9.04.) dotychczasowa sołtyska, Katarzyna Grenda, postanowiła nie kandydować na kolejną kadencję z powodów rodzinnych. Chętnych do rządzenia wsią było troje: Ewelina Oszmaniec, Marian Guziana i Dariusz Becla. Oszmaniec i Guziana zyskali po 24 głosy, Becla – 14. Potrzebna więc była dogrywka, w której Oszmaniec wygrała z Guzianą trzema głosami (33 do 30).

– Na pewno będę chciała zintegrować Borowinę, bo dziś jest podzielona. Będą imprezy i ciekawe inicjatywy – zapowiada nowa sołtyska. – Trzeba poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, przede wszystkim tych najmłodszych, chodzących i dojeżdżających autobusami do szkoły. Przez wieś biegnie ruchliwa droga, powalczymy o barierki przy przystanku autobusowym. Trzeba go też zabudować, aby dzieci nie mokły i nie marzły. W planie jest odświeżenie sali wiejskiej, budowa wiaty grillowej, posadzenie drzewek wokół świetlicy i budowa boiska piłkarskiego dla dzieci.

Mieszkańcy Borowiny wybrali również nową radę sołecką. Weszli do niej: Beata Jakowicka, Marcin Furgal, Dariusz Wojtowicz, Katarzyna Cudowska i Elżbieta Krawczyk.

Napisz komentarz »