REKLAMA

Polityka

Będzie rządzić dalej

Opublikowano 12 kwietnia 2019, autor: bj

Mają sołtysa i rade sołecką. Drożkowem nadal rządzić będzie Katarzyna Bagińska.

Przez kolejne 5 lat sołtysem Drożkowa pozostanie K. Bagińska. Tak zdecydowali mieszkańcy podczas zebrania wyborczego, 8.04. Dotychczasowa sołtyska zaczęła od złożenia relacji z poprzedniej kadencji.

– Kupione zostały elementy placu zabaw, siedziska i piłkochwyty na boisko, elementy siłowni na plac rekreacyjno-sportowy przy kościele, sprzęt nagłaśniający, frytownica, gofrownica, grill przemysłowy. Mamy też od lat wyczekiwany chodnik, została doprowadzona woda do boiska, postawiony płot, przebudowana stacja uzdatniania wody, wieś została doświetlona i zamontowane barierki przy mostkach – wyliczała K. Bagińska.

Zaraz potem padło jej nazwisko jako propozycja mieszkańców w wyborach. Nie było innych kandydatów, którzy zdecydowaliby się stanąć do rywalizacji. K. Bagińska przez moment się wahała.

– Już w listopadzie ogłosiłam, że nie będę kandydować. Ale podczas spotkania mieszkańcy mnie przekonali – tłumaczyła K. Bagińska.

Ostatecznie spośród 406 uprawnionych do głosowania mieszkańców kartę do urny wrzuciło 64. Przeciw była jedna osoba, pozostali byli za.

Mieszkańcy byli też zgodni co do kandydatów do rady sołeckiej. Liczy ona 6 osób i tyle wzięło udział w wyborach. Ostatecznie w jej skład weszli: Paweł Lipiec, Alicja Wolak. Małgorzata Mariasz, Mateusz Moraczewski, Żaneta Paszkiewicz, Marzena Banaś i Tadeusz Jakubowski.

Napisz komentarz »