REKLAMA

Polityka

Nie miał rywali

Opublikowano 12 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Sylwester Michalak został sołtysem Witkowa (gm. Szprotawa) na drugą kadencję.

W piątkowych wyborach, 5 kwietnia nie miał rywali. Na 101 zebranych, zagłosowało na niego 99 osób (dwa głosy były nieważne).  Do rady sołeckiej weszli: Marcin Szałęga, Jan Radzimski,  Marcin Rosiak, Bożena Krupa, Zdzisława Orman, Małgorzata Tyrcz i Daniel Orman.

– Dziękuję mieszkańcom za zaufanie, postaram się ich nie zawieść. Przed nami dużo pracy, przymierzamy się do cyklinowania i lakierowania podłogi w świetlicy, z funduszu sołeckiego zakupione zostaną również stoły. 10 procent funduszu pójdzie na imprezy dla mieszkańców – mówi sołtys S. Michalak. – 25 procent funduszu gmina nam ucięła, dlatego musimy się wstrzymać z pełnym wyposażeniem siłowni plenerowej.

Za to, w ramach budżetu obywatelskiego, piłkarze UKS Witków, grający w klasie B, doczekają się lepszych warunków do treningów. Ich boisko zostanie zasilone w prąd i wodę.  Będą mieli też lepszą murawę.

– To dopiero pierwszy etap modernizacji, aby piłkarze mogli trenować i grać w godnych warunkach – dodaje sołtys. – W tym roku wieś czeka również montaż kolejnych, nowoczesnych lamp ulicznych.

Napisz komentarz »