Unihokeiści zagrali ostatni mecz

Opublikowano 12 kwietnia 2019, autor: hakma

W niedzielę, 7 kwietnia, UKS Prus Żary rozegrał we własnej hali ostatnie spotkanie fazy play-off Salming Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn z TKKF Jadberg Pionier Tychy.

Niestety, żarska drużyna uległa zespołowi z Tych 7:11 (3:2, 2:4, 2:5). Mimo wysokiej porażki mecz mógł się podobać ? gra była szybka i obfitowała w nieoczekiwane zwroty akcji.

Na początku pierwszej tercji pierwszego gola zdobyli unihokeiści z Tych, na którego żaranie odpowiedzieli trzema bramkami. Niestety do drugiej tercji Prus przystąpił bez należytej koncentracji i wciągu czterech minut, po szkolnych błędach w obronie, stracił aż trzy bramki. Pozostałe 16 minut były znów bardzo wyrównane, ponieważ Prus strzelił dwa gole. Jednak zabolała w 37. minucie utrata szóstej bramki, kiedy, po ukaraniu jednego z przeciwników, żarska drużyna grała w przewadze liczebnej.

Podobny czterominutowy „przestój” zdarzył się żarskiej drużynie na początku trzeciej tercji. W 44. minucie było już 9:6 dla Pioniera. Potem gra znów się wyrównała, ale tym razem Prus zdołał strzelić tylko jednego gola, a Pionier dwa. UKS Prus Żary przegrał swój ostatni mecz z Pionierem Tychy 7:11. Bramki dla żaran zdobyli: Rafał Westler(2), Mateusz Gałek(2), Michał Kowalczuk, Bartłomiej Fliegner(2),