Czarni gonią Piasta

Opublikowano 12 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

16 goli w czterech meczach! Wiosną Czarni Żagań zachwycają formą. Po wygranej 3:0 z Lechem Sulechów mają już tylko punkt straty do lidera.

Żaganianie wygrali pierwsze cztery mecze rundy wiosennej i doszli w tabeli Piasta Iłowa na zaledwie jeden punkt. Dodajmy, że do IV ligi awansują dwie najlepsze drużyny okręgówki. W sobotę, 6 kwietnia, Czarni podejmowali u siebie Lecha Sulechów. Goście, po trzech porażkach z rzędu w wiosennych rozgrywkach, spadli na ostatnie miejsce. Czarni nie mieli problemów z pokonaniem „czerwonej latarni”, choć celowniki ustawiali długo, aby trafić do siatki. Pierwszy gol padł w 15. minucie, po pięknej asyście Tomasza Urbana i pewnym strzale Krystiana Chruścickiego. Kolejne sytuacje mieli Marcin Jankowski, Urban i Chruścicki, ale albo górą był bramkarz, ale strzały były niecelne. W drugiej połowie trener żaganian, Sebastian Horodyski, zrobił sporo zmian, które przyniosły kolejne gole. Oba trafienia zaliczył Dariusz Łojko (w 64 i 88. min), który po powrocie do Czarnych imponuje skutecznością (jako zmiennik strzelił w dwóch meczach cztery gole).

– Spotkanie było pod kontrolą, kwestią była ilość bramek. Cieszę się z wygranej i dziękuję chłopakom za kolejne zero z tyłu. Mieliśmy sporo sytuacji, z których wykorzystaliśmy trzy. Konsekwentnie realizujemy plan o nazwie „awans do IV ligi” – powiedział po meczu trener Czarnych, Sebastian Horodyski. – Przed nam jeszcze daleka droga i nie możemy lekceważyć żadnego z rywali, nawet tych z dolnej półki. Liga jest nieobliczalna.

UKS Czarni Żagań – Lech Sulechów 3:0 (1:0)

bramki: Chruścicki (15. min), Łojko (64 i 88. min)

UKS Czarni: Kulik – O. Horodyski, Witczak, Adamczyk – Kowalski (od 76. min Drozd), J. Szkarapat, Chruścicki (od 74. min Mastalerz), Ciepielowski (od 58. min Wójcik), D. Szkarapat (od 89. min Robaszkiewicz) – Urban (od 62. min Łojko), Jankowski (od 80. min Skiba)