REKLAMA

Polityka

Pogorzelec na wylocie

Opublikowano 05 kwietnia 2019, autor: bj

Ponoć porozmawiali jak mężczyźni i po niemal 5 latach stwierdzili, że muszą się rozstać. W ten sposób stanowisko stracił Radosław Pogorzelec, sekretarz gminy Żary.

Radosław Pogorzelec, sekretarz gminy Żar, który funkcję sprawował od jesieni 2011 r., czyli jeszcze za kadencji Wiesława Polita, od poniedziałku, 1.04., do pracy już nie przychodzi. Pracowników Urzędu Gminy poinformował o tym Leszek Mrożek, wójt gminy Żary. Część z nich pomyślała, że to primaaprilisowy żart.

– Bo to tak się faktycznie złożyło w kalendarzu – mówi L. Mrożek.

Ale jak się okazało, było całkiem na poważnie.

– Rozmawialiśmy w piątek, 29.03. Jak mężczyźni. Była konstruktywna rozmowa, jeżeli chodzi o dalszą sytuację. Doszliśmy do wniosku, że choć była dobra współpraca, czas ją zakończyć. Rozstaliśmy się na zasadzie porozumienia stron. Pan Pogorzelec został zwolniony ze świadczenia pracy przez 3 miesiące, zachowując prawo do wynagrodzenia – wyjaśnia L. Mrożek.

Co się stało? Nie słyszymy jednoznacznej odpowiedzi.

– Są różne nowe sytuacje w życiu. A ja za kadry odpowiadam – mówi enigmatycznie wójt. Zapewnia, że nie było tak, że sekretarza chciał zwolnić od razu. – Były zarzuty, że idę do wyborów po to, żeby go wyrzucić. Wiem, że się pojawiały takie informacje, ale przecież  pracowaliśmy razem 4,5 roku – zastrzega.

Pytamy, co dalej. Kiedy w gminie pojawić się może nowy sekretarz?

– A to zobaczymy. Jeżeli pan Pogorzelec znajdzie sobie pracę przed upływem 3 miesięcy, to będziemy mogli wcześniej o tym pomyśleć. Na razie formalnie w strukturze urzędu sekretarz jest – wyjaśnia L. Mrożek.

Sam R. Pogorzelec tez nabiera wody w usta.

– Coś się kończy i coś się zaczyna. A ja wójtowi życzę wszystkiego najlepszego – mówi zwolniony sekretarz.

Wynagrodzenie R. Pogorzelca to ok. 8 tys. 200 zł

komentarz »
  1. Monika 20 września 2019 15:21 - Odpowiedź

    Mam pytanie czy ten Pan to z resortowych dzieci dziedziczacych funkcje w Zarach?

Napisz komentarz »