REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Będzie kładka nad obwodnicą

Opublikowano 05 kwietnia 2019, autor: Norbert Królik

Budowę kładki pieszo-rowerowej przez obwodnicę miejską na wysokości strefy przemysłowej planują żarscy urzędnicy.

Oprócz kładki mają powstać również nowe chodniki i ścieżki rowerowe na ulicy Kilińskiego od ulicy Piastowskiej do ul. Budowlanych oraz fragment drogi od ulicy Wapiennej w kierunku ul. Kilińskiego w Żarach, ale bez możliwości przejazdu samochodem.

– To kolejny błąd urzędników. Podobnie jak z remontem parku przy al. Jana Pawła II. Planują inwestycję, a nie konsultują jej z mieszkańcami i przedsiębiorcami – uważa Marek Czekajło, żarski przedsiębiorca, posiadający działki przy ul. Wapiennej i Kilińskiego.

Idą w zaparte

M. Czekajło nie kwestionuje konieczności powstania kładki przez obwodnicę, bo poprawa bezpieczeństwa osób, które chodzą do pracy w strefie przemysłowej, jest konieczna, ale już założenia zbudowania ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Kilińskiego i brak przejazdu dla samochodów pomiędzy ul. Kilińskiego i Wapienną uważa za błąd.

– Urzędnicy idą w zaparte i nie chcą zbudować łącznika drogowego, mimo że gdy im sprzedawałem ziemię pod tę inwestycję, to w akcie notarialnym powstał zapis, że ma tam być droga – mówi M. Czekajło i porównuje zachowanie żarskich urzędników do jazdy pijanego prosto na radiowóz.

– Złożyłem pozew do sądu o anulowanie aktu notarialnego w związku z wykorzystaniem działki niezgodnie z przeznaczeniem, bo sprzedawałem działkę na drogę, a nie na ścieżkę rowerową i chodnik. Jeżeli urzędnicy zagospodarują działkę niezgodnie z przeznaczeniem, a sąd anuluje akt notarialny, to będą musieli rozebrać fragment ścieżki i zwrócić dofinansowanie. Idą prosto na minę. To tak jakby pijany jechał prosto na radiowóz – przestrzega M. Czekajło.

Patryk Falinski, wiceburmistrz Żar, takiego zagrożenia nie widzi.

– Doprowadzimy drogę do wszystkich działek, ale przejazd na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Wapiennej będzie tylko dla rowerzystów i pieszych – mówi P. Faliński.

Oferty złożone przez przedsiębiorców zainteresowanych inwestycją mają zostać otwarte w poniedziałek (8.04).

komentarze »
  1. Mumia 15 kwietnia 2019 10:18 - Odpowiedź

    Tylko po co jak większość ludzi z osiedla i zatorza chodzą ul.Piastowską dla kogo to będzie będzie ??? Pewnie jakiś urzedas tam mieszka to sobie machnie chodniczek bo już stary a ludzie dalej będą ryzykować życie idąc do pracy

  2. Żaranin 16 kwietnia 2019 11:35 - Odpowiedź

    Nasza władza jak zwykle wie wszystko najlepiej i płaci najdrożej za wszystkie inwestycje.
    Ciekawe czy spółki miejskie też tak przepłacają i wydają pieniądze tylko na konieczne inwestycje?
    Kontrola Urzędu Miasta i spółek przez NIK staje się przyzwoitą koniecznością.

Napisz komentarz »