REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Charytatywne terenówki

Opublikowano 05 kwietnia 2019, autor: Michalina Kozarowicz

Niestraszne im wertepy i błoto. Samochody terenowe pokonają niemal każdą leśną przeszkodę, a ich fanem jest 10-letni Kacper Wietrzycki z Żar, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe.

W niedzielę (31.03) fani off-roadu spotkali się, by sprawić przyjemność Kacperkowi Wietrzyckiemu (10 l.), który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. W zlocie wzięło udział ponad 100 samochodów i quadów. Spotkali się na żarskiej stacji paliw, by przejechać ulicami miasta. Celem kolumny była żwirownia. W Wysokiej (gm. Nowogród Bobrzański) na uczestników zlotu czekał rodzinny piknik. Przygotowało go sołectwo i strażacy z OSP.

– Kiedy jest potrzebna pomoc, to my zawsze pomagamy – powiedział Zbigniew Oszczyk, sołtys Wysokiej i prezes OSP. – Jesteśmy otwarci na każdą tego typu imprezę. Dzieciom zawsze pomożemy.

Jeździli i zbierali

Impreza samochodowa była połączona ze zbiórką funduszy na specjalny turnus rehabilitacyjny dla Kacperka. Kacper potrzebuje specjalistycznych zabiegów. Jego mięśnie potrzebują specjalnej stymulacji.

– Doszliśmy do wniosku, że skoro Kacper wyjeżdża na rehabilitację, to warto zebrać pieniądze na to leczenie – powiedziała w rozmowie z TV Regionalną Iwona Stoll, organizatorka akcji.

Z całej Polski

– Przyjechali ludzie z różnych zakątków kraju – mówi Paweł Wietrzycki, tata Kacperka. – Bardzo wszystkim dziękuję. To wspaniała impreza. Syn jedzie niedługo na rehabilitację, więc cieszy się podwójnie, przed nim fajne ćwiczenia połączone z zabawą.

Uwielbia to

Kacper nie chodzi. Jest sprawny intelektualnie. Na pierwszą wyprawę off-raodową zabrał chłopca Marcin Drozdowski, przyjaciel rodziny Wietrzyckich.

– Kacperkowi bardzo się spodobało – mówił TV Regionalnej M. Drozdowski. – Dzisiaj siedział ze mną z przodu, prowadziliśmy razem kolumnę. Jeździliśmy drogami szutrowymi i leśnymi.

Kacperek dzieli się z Gabrysiem

W Żarach w niedzielę odbyły się dwie imprezy charytatywne. Obie zorganizowano dla chłopców zmagających się z chorobami i kochających motoryzację. Kacperek uwielbia jazdę samochodami terenowymi, a Gabryś Rybak z Żagania kocha motocykle.

– Udało nam się zebrać 9 tys. 24 zł – powiedział P. Wietrzycki. – Uzgodniliśmy razem z organizatorami i Kacperkiem, że Gabryś teraz bardziej potrzebuje pieniędzy na leczenie, na chemię i operację i postanowiliśmy przekazać mu 2 tys. zł. Pieniądze od Kacperka dla Gabrysia zostaną przekazane jutro, 6.04, podczas koncertu charytatywnego dla Gabrysia w klubie Elektrownia w Żaganiu.

Napisz komentarz »