REKLAMA

Kultura, Oświata, Samorząd

Będzie zabawa

Opublikowano 05 kwietnia 2019, autor: jb

Nietypowe pytanie o to, czy organizować w tym roku Dni Małomic, złożyła radnym burmistrz Małgorzata Sendecka.

– Proszę radnych o przegłosowanie wniosku, czy w tym roku organizujemy Dni Małomic – zapytała burmistrz, wywołując tym zdziwienie radnych.

– Rozumiem, że w poprzedniej kadencji takie dni były organizowane? – dopytał radny Sebastian Lisowski.

– Czy organizacja Dni Małomic zawsze do tej pory była przegłosowywana przez radnych? – dodał Paweł Gorzków.

– Nie. Zawsze była informacja, że je organizujemy i zawsze radni pozostawiali to w mojej kompetencji – odpowiedziała burmistrz. I tłumaczyła: – Ale jesteśmy w takiej sytuacji, w jakiej jesteśmy (chodzi o trudną współpracę burmistrz z opozycją – przyt. red.), dlatego chciałabym, żeby nie było później rozliczania mnie, że zrobiłam coś, czego nie powinnam zrobić. Pozostawiam wam decyzję, ja mogę się wziąć za robotę i zorganizować imprezę.

Dni Małomic kosztują zazwyczaj około 100 tys. zł.

– 30 tys. zł jest na ten cel zabezpieczone w budżecie Małomickiego Ośrodka Kultury na umowy koncertowe. Około 50 tys. zł jest zabezpieczone w rezerwie budżetowej. Co roku około 20 tys. zł pochodzi od sponsorów – wymieniała M. Sendecka.

Impreza zazwyczaj odbywa się w drugim tygodniu lipca, tym razem będzie podobnie.

– Organizacja zależy od tego, jakie wymagania techniczne mają zaproszone zespoły. Ostatnio dużym powodzeniem cieszy się u nas muzyka disco-polo. Przygotowujemy repertuar tak, żeby zadowolić mieszkańców – dodała burmistrz.

Radni zatwierdzili organizację imprezy jednomyślnie.

Napisz komentarz »