REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Pacjent spadł z noszy. Kto zawinił?

Opublikowano 05 kwietnia 2019, autor: bj

Sparaliżowany pacjent spadł z noszy podczas transportu. Przed sądem za to stanęli ratowniczka medyczna i kierowca karetki.

Ratowniczka medyczna i kierowca stanęli przed sądem, bo zdaniem prokuratura dopuścili do upadku z noszy sparaliżowanego pacjenta, którego wieźli ze stacji dializ na oddział wewnętrzny 105. Szpitala Wojskowego w Żarach.

Przypomnijmy. Zdarzenie miało miejsce w marcu 2017, na parkingu przy budynku oddziału wewnętrznego. Kazimierz Grzelak (? 71 l.) spadł z noszy, gdy były wysuwane z karetki. Upadł na bruk. Mężczyzna dwa dni później zmarł. Żona i syn pana Kazimierza przypadkiem stali w tym czasie obok sądu. Zobaczyli za płotem karetkę i na własne oczy widzieli wypadek.

Proces rozpoczął się (2.04.) od odczytania aktu oskarżenia przez Radosława Wrzołka z Prokuratury Rejonowej w Żarach.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 273

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »