REKLAMA

Wasze sprawy

Dom dziecka zamiast pływalni

Opublikowano 05 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Domki rodzinkowe dla 28 dzieci powstaną w Szprotawie, a nie w Żaganiu, jak wcześniej planowano. Staną na działce przy ul. Sobieskiego, na której miała być kryta pływalnia.

Powiatowy Dom Dziecka w Szprotawie jest już przepełniony i z tego powodu kilkanaścioro dzieci trafiło do ośrodków poza powiatem żagańskim. Dwa domki rodzinkowe, każdy dla 14 dzieci, miały być wybudowane przy ul. X-lecia w Żaganiu, w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2.

– Przenosimy inwestycję z Żagania do Szprotawy z kilku powodów. Po pierwsze, teren przy SP nr 2 jest obszarem zalewowym, po drugie w Szprotawie domki powstaną tuż przy Domu Dziecka na ul. Sobieskiego, więc dla wychowanków nie będzie to traumą, gdy zostaną przeniesieni do budynku obok – mówi starosta Henryk Janowicz.

W poniedziałek, 1 kwietnia, władze Szprotawy nieodpłatnie przekazały starostwu grunty przy ul. Sobieskiego. Domki rodzinkowe powstaną na jednohektarowej działce, na której 12 lat temu ówczesny burmistrz i radni planowali wybudować krytą pływalnię.

Starostwo w tegorocznym budżecie ma 500 tys. zł na dokumentację projektową domków. Sama budowa ruszy w przyszłym roku i ma kosztować ok. 2 mln zł.

Napisz komentarz »