REKLAMA

Sport

Wataha pokazała pazury

Opublikowano 05 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Siatkarze Żagańskiej Amatorskiej Ligi Michała odrobili zaległości.

W 5. kolejce Wataha Żary, która ma na swoim koncie dwie przegrane, pokonała 3:1 Żubry Brzeźnica, finalistę ubiegłorocznej edycji Ligi. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Jednak Wataha odskoczyła na kilka punktów Żubrom i do końca spotkania nie oddała prowadzenia.

W drugim meczu doświadczeni siatkarze Tłoków Lubsko-Jasień bez najmniejszych problemów pokonali młody i bardzo ambitny zespół Wektormedia Junior Żagań 3:0.

W dwóch zaległych meczach 4. kolejki (z 22 marca), rozegranych 1 kwietnia, Pasjonaci Żagań wygrali z Wektormedia Junior Żagań: 3:0 (25:16, 25:15, 25:15).

– Chłopcy, będąc na z góry straconej pozycji, walczyli dzielnie. Dali z siebie tyle, na ile było ich stać. Duże brawa należą się 14-letniemu Marcinowi Łęckiem, który pokazał pazur i napsuł dużo krwi Pasjonatom – mówi opiekun Juniorów, Piotr Grabkowski.

Z kolei Tłoki Lubsko-Jasień wygrały drugi mecz z rzędu, nie dając szans Piastowi Iłowa, 3:0 (25:17, 26:24, 25:16). Dominacja Tłoków, poza drugim setem, była widoczna w każdym elemencie gry.

W tabeli po 5. kolejkach prowadzą Tłoki Lubsko – Jasień przed Pasjonatami Żagań i Żubrami Brzeźnica. W kolejnych meczach, 8 kwietnia, Żubry Brzeźnica zmierzą się z Piastem Iłowa, a Pasjonaci Żagań – z Watahą Żary (Arena, godz. 18.30).

Napisz komentarz »