REKLAMA

Polityka

Zagłosowali na gospodarzy

Opublikowano 05 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy podszprotawskich wsi wybrali swoich sołtysów i rady sołeckie.

W Wiechlicach czwartą już kadencję porządzi Ilona Burzyńska, która była jedyną kandydatką w wyborach. 

– W tym roku, w ramach funduszu sołeckiego chcemy wyremontować elewację świetlicy oraz wyposażyć jeden z gabinetów w szkole podstawowej – zapowiada sołtyska.

W pracy na rzecz wsi i osiedla pomagać będą jej: Krystyna Wiewiórka, Kamila Malińska, Lucyna Soja, Sebastian Ziętek, Władysław Sobczak, Małgorzata Leszczyńska oraz Natalia Burzyńska.

Nowe rady sołeckie mają również dwa Leszna. W Lesznie Dolnym mieszkańcy ponownie postawili na Zofię Barszcz, która była jedyną kandydatką na sołtysa. Do rady sołeckiej weszli: Danuta Piechota, Anna Łagocka, Mirosław Barszcz, Bogusława Jaśkiewicz oraz Małgorzata Wójcik. Zmiana nastąpiła za to w Lesznie Górnym.

Po 16 latach rządów, z kandydowania na piątą kadencję zrezygnował Władysław Sobczak. Jego następcą będzie Marek Łukaszka, emeryt wojskowy (dostał 139 głosów), który wygrał z Ryszardem Wróblewskim (88), działaczem miejscowego klubu piłkarskiego, Garbarnia.  Do rady sołeckiej weszli: Władysław Stołowski, Mirosław Nykiel, Wiesław Dugiel, Sylwia Tokarska, Marek Maziec, Anna Gortych oraz Piotr Tylawski.

Napisz komentarz »