Udany rewanż

Opublikowano 05 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

W pojedynku na szczycie żagańskiej klasy B, jej lider – Moczynianka Moczyń nie dał szans drugiemu w tabeli Traperowi Chichy.

Niedzielnym pojedynkiem (31.03.) Moczynianka zainaugurowała rundę wiosenną rozgrywek ligowych. Żagańscy piłkarze bardzo chcieli się zrewanżować Traperowi, z którym jesienią przegrali mecz w Chichach, jedyny w pierwszej rundzie (1:2). Ta sztuka im się udała, choć nie było łatwo. W pierwszej połowie Traper mądrze się bronił, od czasu do czasu stwarzając zagrożenie pod bramką lidera. Worek z bramkami otworzył się po przerwie. W drugiej połowie, najlepszy snajper Moczynianki Emil Kiciński lepiej ustawił celownik i popisał się hat – trickiem.

– Przednia była pierwsza bramka Emila, którą strzelił ze znacznej odległości, w samo okienko. Kolejne zdobył w podbramkowym zamieszaniu – opowiada trener Moczynianki, Marcin Jankowski. I zastrzega: – W żagańskiej klasie B nie ma łatwych spotkań. Każdy chce wygrać z liderem i będzie się na nas szykował.

Najbliższy mecz, w niedzielę, 7 kwietnia, nie będzie łatwy dla Moczynianki. Lider rozegra go w Brzeźnicy z miejscową Zorzą, która u siebie rzadko oddaje punkty rywalom.