Czarni na szóstkę

Opublikowano 05 kwietnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Aż 6:0 wygrali w Rzeczycy Czarni Żagań. Dzięki porażce Promienia Żary w Iłowej, po 18. kolejce zostali wiceliderem w klasie okręgowej.

Pierwsze minuty sobotniego spotkania (30.03.) ze Zrywem w Rzeczycy nie zapowiadały kanonady żaganian. Podopieczni Sebastiana Horodyskiego kilka razy byli w opresji, sami przez mocny pressing rywali nie mogli stworzyć sobie klarownych sytuacji podbramkowych. Sytuację zmienił gol Łukasza Adamczyka, w 20. minucie, który dośrodkowanie Krystiana Chruścickiego zamienił na bramkę, najwyżej wyskakując do piłki i głową posyłając ją do siatki. Na 2:0 przed przerwą podwyższył Tomasz Urban. Drugą połowę Czarni zaczęli z przytupem. Zaraz po wznowieniu gry, Urbana „wypuścił” świetnym podaniem Marcin Jankowski. Napastnik żaganian nie zmarnował okazji sam na sam z bramkarzem Zrywu. Wynik 3:0 podciął skrzydła gospodarzom, którzy dali sobie strzelić jeszcze trzy gole. Na listę strzelców wpisał się jeszcze raz Urban, Dawid Wójcik oraz dwukrotnie Dariusz Łojko, który zastąpił na boisku  Marcina Jankowskiego.

– Zwycięstwa w takim stylu bardzo cieszą i motywują. Wygrana 6:0 na wyjeździe robi wrażenie. Tego dnia piłka nie słuchała się naszego najlepszego snajpera, Marcina Jankowskiego, ale strzelali inni. Mimo że nasz najlepszy snajper nie trafiał do siatki, bardzo nam pomógł zdobyć kolejne trzy punkty, dogrywając świetne piłki kolegom – mówił zadowolony po meczu S. Horodyski.- Cieszą trzy wygrane w trzech pierwszych kolejkach  rundy wiosennej, ale studzimy mocno głowy i koncertujemy się już na kolejnych spotkaniach. Bo droga do IV ligi  jeszcze bardzo daleka.