REKLAMA

Polityka

Oni będą rządzić

Opublikowano 05 kwietnia 2019, autor: jb

Krystyna Stachów pozostanie sołtysem Gościeszowic na kolejne 5 lat. Podczas zebrania sołeckiego w sobotę, 30.03., była jedyną zgłoszoną kandydatką.

Na zebranie przyszło 106 mieszkańców z Goscieszowic i Międzylesia, na 637 do tego uprawnionych. Głosowało 100 z nich, wszyscy poparli K. Stachów na sołtyskę.

– Skoro było sto głosów, to teraz trzeba robić wszystko na sto procent – skomentowała wynik nowa-stara sołtyska.

Na tym samym zebraniu wyłoniono też radę sołecką. Weszli do niej: Czesława Nieściur, Mieczysław Jania, Sebastian Bujko, Jan Kina, Marek Brzeźniak, Beata Podsiadło i Edward Kierzkowski.

Mieszkańcy głosowali

Zmian nie było też na stanowisku sołtysa w Mycielinie. Dotychczasowy sołtys Waldemar Hołowko był jedynym zgłoszonym kandydatem, z 70 osób obecnych na wyborach (z 307 uprawnionych do głosowania), swój głos oddało na niego 69 osób. Do rady sołeckiej wybrano: Agnieszkę Poźniak, Władysława Poźniaka, Artura Jarowicza, Ewelinę Wieczorko, Stanisława Wieczorko.

Na stanowisku sołtysa w Zimnej Brzeźnicy pozostała Krystyna Witkowska. Z 39 obecnych osób, 37 poparło ją na kolejną kadencję (z 288 uprawnionych do głosowania). Radę sołecką tworzą z nią: Elżbieta Gierek, Elżbieta Górecka, Marta Trzęsowska, Marta Rybacka, Sylwia Skowrońska, Kazimierz Derbich.

W Starej Jabłonie była sołtyska Ewa Zawadzka w ogóle nie kandydowała w wyborach. Mieszkańcy wybierali spośród Damiana Piotrowicza i Małgorzaty Zgierskiej. D. Piotrowicz otrzymał 11 głosów, jego rywalka 9, więc to on będzie sołtysem przez kolejne 5 lat. Do głosowania uprawnionych jest 191 osób. Do rady sołeckiej wybrano: Ewę Chmiel, Joannę Zdunek, Marka Chmiel i Dorotę Kozłowską.

W Nowej Jabłonie dotychczasowa sołtyska Krystyna Jarominek przegrała wybory z Kamilą Raś. Na pierwszą kandydatkę mieszkańcy oddali 14 głosów, na drugą 29 (281 uprawnionych do głosowania) Do rady sołeckiej weszli: Ewa Jędrzejczak-Gajda, Justyna Szawiel, Paweł Jędrzejczak, Jacek Brencewicz, Łukasz Majewski, Beata Czyżycka, Tomasz Motyl.

Zmiana była też w Krzywczycach. Dotychczasowy sołtys Jerzy Jenczylik otrzymał w głosowaniu 12 głosów, a jego rywalka Renata Suchodolska 22 (89 uprawnionych do głosowania) i to ona będzie sołtyską. Radę sołecką tworzą jeszcze: Aleksandra Dominiak, Przemysław Zgrzebski, Bogusława Spiżak, Bogdan Ciołka, Teresa Sidoruk, Jan Tatuśko i Wioleta Jezierska.

Napisz komentarz »