REKLAMA

Kultura, Oświata

Najlepsi z najlepszych

Opublikowano 05 kwietnia 2019, autor: jb

119 uczniów podstawówek powiatów żarskiego i żagańskiego wzięło udział w finale Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego „Złote Pióro 2019” w Żaganiu (sobota, 30.03.).

Gospodarzem i organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 1 z Żagania. We wszystkich etapach konkursu brało łącznie 3.888 uczniów z 40 szkół naszego regionu. Najlepsi spotkali się w finale.

Złote, Srebrne i Brązowe Pióra dla młodych miłośników ortografii wręczono w sześciu kategoriach wiekowych. Uczniom towarzyszyła maskotka Gazety „Regionalnej”  – Regionek.

W klasach pierwszych miejsca wywalczyli: 1. Filip Janicki (SP w Miodnicy), 2. Laura Budzyła (SP nr 1 w Żarach), 3. Zofia Budas (SP w Tomaszowie).

Z uczniów klas drugich najlepiej napisała Katarzyna Basiak (SP nr 7 z Żagania), druga była Zuzanna Dziedzic (SP nr 1 z Żagania), trzecia Maja Płóciennik (SP nr 1 w Żarach).

W klasach trzecich na podium stanęli: 1. Liliana Krężek (SP nr 8 w Żarach), 2. Aleksandra Szczerbata (SP nr 2 w Lubsku), 3. Karolina Olszewska (SP nr 3 w Żarach).

W klasach czwartych najlepsi byli chłopcy. Pierwsze miejsce zajął Wiktor Dobroń (SP nr 1 w Żaganiu), drugi Jakub Kędziora (Katolicka Szkoła Podstawowa w Żarach), trzeci Aron Czajkowski (SP w Iłowej).

Klasy czwarte i piąte pisały to samo dyktando. Najlepsi byli: 1. Marta Jabłońska (SP nr 1 w Żaganiu), 2. Hubert Lichtański (SP w Iłowej), 3. Kamil Janiewicz (SP nr 10 w Żarach).

Najstarsze klasy siódme i ósme również pisały jeden test. Pierwsze miejsce zajęła Maja Zucha (KSP w Żarach), drugie Maksymilian Siergiej (SP nr 7 z Żagania), trzecie Wiktoria Graczyk (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gozdnicy).

Napisz komentarz »