REKLAMA

Gospodarka

Drożej za śmieci w Żarach

Opublikowano 29 marca 2019, autor: Norbert Królik

Żarscy radni zatwierdzili podwyżki opłat za śmieci. Ceny wzrosną o ponad 30 procent.

Obecnie żaranie płacą 12 zł 50 groszy od osoby, gdy segregują odpady oraz 19 zł 50 gr, gdy tego nie robią. W czwartek (28.03) radni żarscy zatwierdzili nowe, dużo wyższe stawki – 17 zł za osobę segregującą śmieci i 24 zł za osobę, która nie segreguje. Za podwyżkami zagłosowało 13 radnych, a 8 było przeciw.

– W systemie brakuje nam 6 tys. mieszkańców. To duża niesprawiedliwość, że jedni muszą płacić więcej, żeby pokryć koszty tych, którzy tego unikają. Co zrobiliście, żeby odnaleźć niepłacących? – dopytywała urzędników Edyta Gajda, radna TiM.

– Założenie, że 6 tys. mieszkańców Żar oszukuje, jest krzywdzące. Myślę, że ta skala jest dużo mniejsza, ale my nie mamy skutecznych narzędzi, żeby to dokładnie zbadać – bronił się Patryk Faliński, wiceburmistrz Żar. 

Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 lipca tego roku.

komentarz »
  1. Ania 19 kwietnia 2019 10:42 - Odpowiedź

    Dlaczego Rada Nadzorcza PEKOM liczy aż 6 osób?Pewnie każdy członek Rady Nadzorczej dostaje wynagrodzenie większe niż pracownik tej firmy.
    Należy zmniejszyć Radę Nadzorczą do 3 osób.
    Może ktoś ujawni roczne koszty PEKOM z podziałem na płacowe (pracownicy: fizyczni, umysłowi, Zarząd, Rada Nadzorcza) i poza płacowe.
    Chyba spółki kosztują miasto bardzo dużo i nikt nie zamierza rozwiązać tego problemu. Radni raczej nie kontrolują spółek miejskich tak jak to miało miejsce w latach 90-tych.

Napisz komentarz »