REKLAMA

Polityka

Inspektor lepszy od burmistrzów

Opublikowano 29 marca 2019, autor: bj

Dwaj byli burmistrzowie nie dali rady w starciu z inspektorem z żagańskiego Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. I to właśnie on, od połowy kwietnia, rozpocznie pracę jako naczelnik od inwestycji w żarskim starostwie.

Na ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Żarach nabór na stanowisko naczelnika wydziału inwestycji i gospodarki nieruchomościami wpłynęły trzy oferty. Dwie od byłych burmistrzów Lubska, Bogdana Bakalarza i Jerzego Wojnara.

Żaden z nich nie został jednak dopuszczony przed oblicze komisji konkursowej. Nieoficjalnie wiadomo, że przyczyną był brak wykształcenia kierunkowego. W warunkach naboru był zapis, że kandydat musi mieć wykształcenie wyższe techniczne (inż. budownictwa, inż. środowiska, drogi i mosty lub pokrewne). Dodatkowo jeden z panów nie dostarczył zaświadczenia o swoim stażu pracy.

Dlatego z komisją rozmawiał (26.03.) wyłącznie Erwin Henke (53 l.) z Żar, dotychczas pracujący w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Żaganiu. I zyskał pozytywną opinię komisji.

E. Henke na stanowisku zastąpi I. Prokop, która od 1.04. będzie pełnić funkcję sekretarza w Urzędzie Miasta w Szprotawie.

Napisz komentarz »