REKLAMA

Wasze sprawy

Kurator obronił Trójkę

Opublikowano 29 marca 2019, autor: tr

Wojewódzki kurator oświaty w Gorzowie Wlkp. nie zgodził się na likwidację Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubsku.

Uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły radni w Lubsku podjęli na lutowej sesji. Protestowali  rodzice i nauczyciele. Burmistrz uzasadniał potrzebę likwidacji tym, że w Lubsku spadła liczba uczniów i dzieci z Trójki pomieszczą się w nowej siedzibie SP nr 2 przy ul. Bohaterów. Do budynku po Trójce burmistrz chciał przenieść dzieci z przedszkola z ul. Baśniowej.

Na likwidacje Sp nr 3 nie zgodził się jednak wojewódzki kurator oświaty.

– Po oględzinach w terenie kurator negatywnie zaopiniował zamiar likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 – informuje wizytator kuratorium Grażyna Kołogrecka – Dul.

Swoją opinię kurator oparł na petycjach rodziców i nauczycieli, a także piśmie rzecznika praw dziecka, którzy protestowali przeciwko likwidacji szkoły. Nie znalazły uznania w oczach kuratora argumenty o zmniejszającej się liczbie dzieci i wzroście kosztów, które gmina ponosi, dokładając do subwencji oświatowej ok. 10 mln. zł rocznie.

Z decyzją kuratora nie zgadza się burmistrz.

– Od negatywnej opinii w sprawie zamiaru likwidacji SP nr 3 odwołaliśmy się do ministra edukacji, wskazując, że kurator nie uwzględnił, iż w przyszłym roku do budynku SP nr 3 trzeba będzie jeszcze przenieść przedszkole z ul. Korczaka, a wtedy szkoła tam na pewno się nie zmieści. Minister ma miesiąc na podjęcie decyzji – informuje burmistrz Janusz Dudojć.

Napisz komentarz »