REKLAMA

Polityka

Wybrali sołtysów

Opublikowano 05 kwietnia 2019, autor: Norbert Królik

Mieszkańcy gminy Lipinki Łużyckie wybierają nowe władze w sołectwach. Oto kto zyskał zaufanie w kolejnych wioskach.

W sołectwie Zajączek i Tyliczki wybory wygrał już po raz szósty Władysław Marcinkowski. Do rady sołeckiej wybrano Stanisława Zembika, Łukasza Ciszka i Zbigniewa Szajnę.

W Suchlebie wybory wygrała będąca sołtysem od 32 lat Halina Dereń, a wspomagać ją będą Iwona Gałęzowska, Mirosława Pietruczenia i Kazimierz Gdański.

Bożena Knappe po raz drugi została sołtysem Piotrowic. W radzie sołeckiej będą pracować Estera Marciniak, Krzysztof Kunowski i Łukasz Koc.

W Pietrzykowie sołtysem został Wojciech Biernat. Radę sołecką tworzą Małgorzata Celmerowska, Małgorzata Marciniak i Roman Luszka.

A Grażyna Wiśniewska już czwartą kadencję rządzić będzie Brzostową i Sieciejowem. W radzie wspierać ją będą Andrzej Tylek, Krystyna Rutkowska, Jacek Jaworski, Mateusz Dzień i Tadeusz Sokalski.

W sołectwie Górka bezkonkurencyjny okazał się Henryk Szymański, dotychczasowy sołtys. A radę sołecką tworzą: Maciej Kondratiuk, Grzegorz Turkiewicz, Justyna Dec i Aleksandra Galuba.

W Lipinkach Łużyckich na 3 kadencję wybrana została Helena Rynkiewicz. Wspomagać ja będą członkowie rady sołeckiej: Franciszek Lechman, Kazimierz Kostecki, Krystyna Auguścik, Łukasz Owczarczak i Stanisław Anklewicz.

Napisz komentarz »