REKLAMA

Polityka

Potrącą za nieobecność

Opublikowano 29 marca 2019, autor: jb

Za każdą nieobecność na sesji, komisji oraz dyżurach radni z Gozdnicy będą mieli potrącane z diety 130 zł. Usprawiedliwień nie ma.

Radny, który nie zasiada w żadnej komisji, otrzymuje miesięcznie 130 zł. Za pracę w jednej komisji dostaje 260 zł, w dwóch – 360 zł. Przewodniczący komisji ma 100 zł dodatku funkcyjnego. 460 zł miesięcznie otrzymuje wiceprzewodnicząca RadyMiasta, Anna Kulczyńska, a przewodnicząca Krystyna Mulik – 1 tys. 150 zł.

– Każda nieobecność na sesji, komisji i dyżurze radnego związana jest z potrąceniem diety o 130 zł. Usuwamy zapis dotyczący usprawiedliwienia za leczenie i pobyt w szpitalu. Dieta to nie jest wynagrodzenie – mówiła przewodnicząca K. Mulik.

Radni zmiany zatwierdzili większością 9 głosów. Przeciwni byli Urszula Śmigiera, Jagoda Maksymowicz-Lesiuk i Piotr Sowiński. Od głosu wstrzymali się Aleksandra Łasocha, Beata Augustyniak i Paweł Jankowski.

P. Sowiński zaapelował, by wszystkim radnym podnieść diety o 100 zł, ale tego nie uzasadnił. Mecenas Halina Miszczuk wyjaśniła, że wniosek ma braki formalne i nie wskazuje, skąd w budżecie wziąć pieniądze na podwyżki.

Napisz komentarz »