REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Śmierć na drodze

Opublikowano 29 marca 2019, autor: bj

Na drodze w okolicach Brodów w drzewo uderzyła dacia duster. Jedna z jej pasażerek nie przeżyła.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielne (24.03.) popołudniena drodze Datyń-Brody. Dacią duster jechały trzy osoby, auto ciągnęło lekką przyczepkę. Nagle kierowca zjechał na lewy pas i uderzył w drzewo. Pasażerka siedząca obok kierowcy nie przeżyła wypadku.

– Samochód prowadził 67-letni mężczyzna, obywatel Niemiec. Towarzyszyły mu dwie kobiety, 83-letnia i 67-latka – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

– Gdy nasze zastępy dotarły na miejsce, samochód stał w poprzek drogi. Auto miało uszkodzony lewy przód. Na poboczu leżała nieprzytomna starsza kobieta. Była reanimowana. Przy drzewie stała druga kobieta. Na miejscu kierowcy siedział mężczyzna, jemu również była udzielana pomoc  -informuje sekc. Dawid Lewandowski z Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

Strażacy zajęli się pomocą w transporcie najciężej rannej, wciąż nieprzytomnej 83-letniej kobiety do helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, kobiety nie udało się uratować. Pozostałe dwie osoby zostały przewiezione do 105. Szpitala Wojskowego w Żarach.

– Policjanci pod nadzorem prokuratury żarskiej wyjaśniają okoliczności i przyczynę wypadku – kończy A. Berestecka..

Napisz komentarz »