Młodziki nie zwalniają tempa

Opublikowano 29 marca 2019, autor: hakma

Koszykarze z Żar, podopieczni Radosława Barcza, wygrali kolejny mecz w Dolnoślasko-Lubuskiej lidze młodzików.

Spotkanie z WKS Śląsk (24.03) było od początku bardzo wyrównane, a wrocławianie postawili gospodarzom rudne warunki. Jednak żaranie nie na darmo są liderem rozgrywek i w czwartej kwarcie przycisnęli przyjezdnych zdobywając stopniowo przewagę, która dała im zwycięstwo.BC Swiss Krono Żary – WKS Ślask Wrocław 87:66

– Każdy z nas wiedział, że przed nami trudne spotkanie i podeszliśmy do niego skoncentrowani. Odpowiednio zmieniana taktyka dała nam wysokie prowadzenie a 4. kwarta była zagrana koncertowo jeśli chodzi o moje założenia. Każdy z zawodników wniósł coś od siebie na boisko i nie było słabego punktu na parkiecie – podsumował spotkanie R. Barcz.

W sobotę, 23 marca, podopieczni Tomasz Górskiego rozegrali w Żarach dwa spotkania w dolnośląskiej lidze mini koszykówki U-13. W swoim pierwszym spotkaniu chłopcy podejmowali drużynę KS Sudety Jelenia Góra, z którą wygrali 79:70. W drugim spotkaniu BC Swiss Krono Żary zagrał z KS Turów Zgorzelec. Mecz trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. A wynik zmieniał się z każdą sekundą. Ale to zaranie rzucili w ostatniej sekundzie meczu zwycięskiego kosza i mogli cieszyć się z wygranej 75:74.