REKLAMA

Polityka

Postawili na nowego

Opublikowano 29 marca 2019, autor: jb

Piotr Leszko (25 l.) został nowym sołtysem Niegosławic. Zastąpił na tym stanowisku Ewę Czech-Solecką.

Mieszkańcy Niegosławic w sprawie wyboru sołtysa i Rady Sołeckiej głosowali w piątek, 22.03. Przyszło 115 osób z 711 uprawnionych do głosowania mieszkańców wsi.

E. Czech-Solecka dziękowała za 3 lata swojej kadencji.

– Szczególnie tym, którzy byli spoza rady sołeckiej. Udało nam się w stu procentach wykorzystać fundusz sołecki, w tym m.in. sprzęt do popcornu czy robienia waty cukrowej, który możemy wypożyczać np. na szkolne imprezy – mówiła.

W głosowaniu więcej mieszkańców oddało swój głos na jej rywala. P. Leszko otrzymał ich 74, a E. Czach-Solecka 40.

P. Leszko kandydował na sołtysa po raz pierwszy, choć w ostatnich wyborach samorządowych walczył też o mandat radnego gminy.

– Chciałbym nie tylko korzystać z funduszu sołeckiego, ale też z innych dofinansowań, które pomagają w rozwoju wsi. Będziemy pisać właściwe wnioski. Dziękuję za wszystkie głosy, nie ukrywam, że bardzo zachęcałem ludzi, żeby na te wybory w ogóle przyszli – mówił nowy sołtys.

Na tym samym zebraniu wyłoniono też nową radę sołecką. W jej skład weszli: Mateusz Matwiejczuk, Marzena Matwiejczuk, Mariusz Weryszko, Krystyna Leszko, Ewa Marciniak, Donata Giedrys.

Dziś (piątek, 29.03.) od godz. 18:00 sołtysa wybierać będą mieszkańcy Krzywczyc, na sobotę (30.03.) o godz. 17:00 zaplanowano wybory w Gościeszowicach. Sołtysa Mycielina mieszkańcy wybierać będą w niedzielę (31.03.) od godz. 17:00. A wybory w Rudzinach zaplanowano na środę (3.04.) od godz. 17:00.

Napisz komentarz »