REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zagrali dla Moniki

Opublikowano 29 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Ponad 6 tys. zł zebrali szprotawianie podczas koncertu charytatywnego pt. „Gramy dla Moniki”. Pieniądze pójdą na leczenie 23-latki, która marzy, aby stanąć na nogi.

Podczas środowego koncertu w Szprotawskim Domu Kultury dla Moniki Łojek wystąpili uczniowie jej szkoły – Zespołu Szkół Zawodowych, Katarzyna Grono i Piotr Watras jako duet „Mhmm” oraz kabaret „Ciach”. W trakcie koncertu odbyły się licytacje przedmiotów przekazanych przez sponsorów. Z nich oraz biletów-cegiełek zebrano kwotę 6 tys. 170 zł.

– To kropla w morzu potrzeb, ale zawsze kropla. Wielkie dzięki za wielkie serca, wsparcie i pomoc w zebraniu funduszy na rehabilitację Moniki – mówi Szymon Matuszewski, nauczyciel ZSZ, którego Monika Łojek była uczennicą (jest z zawodu fryzjerką).

– Bardzo dziękuję za pomoc wszystkim ludziom dobrego serca – powiedziała „Regionalnej” 23-letnia szprotawianka, tuż po odebraniu czeku (26.03). – Pieniądze przydadzą się na rehabilitację, która jest kosztowna. A jak wyzdrowieje, to ostrzygę pana Szymona – dodała z uśmiechem.

– Jest coraz lepiej, Monika niedawno była w śpiączce, a dziś potrafi mówić, wstać, a nawet, ciągle jeszcze z wielkimi trudnościami, dojść z pokoju do toalety – dodaje jej narzeczony, Radosław Śleżyński.

Marzy, aby stanąć na nogi

Przypomnijmy, Monika wypadek miała w lipcu ub. roku. Wyjeżdżała ze zjazdu ze Szprotawy na obwodnicę, w kierunku Żagania. Poczekała, aż przejedzie ciężarówka, po czym włączyła kierunek i wjechała na główną drogę. Wprost pod drugą ciężarówkę. Jej auto odbiło się od tira, po czym wpadło do rowu. W ciężkim stanie, z urazem czaszkowo-mózgowym, trafiła do szpitala. Lekarze nie dawali jej wielkich szans na powrót do zdrowa. Przez długi czas była w śpiączce. Po wielu operacjach, Monika wyszła ze szpitala, obecnie przechodzi rehabilitację w domu. Miała uszkodzony słuch, problemy z mówieniem i niedowład lewej strony, nie otwierała oka. 23-latkę czeka żmudna rehabilitacja w jednym z warszawskich ośrodków. Dodajmy, dwumiesięczna rehabilitacja, dzięki której 23-letnia szprotawianka ma szansę chodzić, kosztuje ok. 40 tys. zł.

Napisz komentarz »