REKLAMA

Kronika policyjna

Posiedzi za oszustwa

Opublikowano 29 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

8 lat więzienia grozi 30-latkowi z Żagania za to, że oszukał 30 osób, pobierając od nich zaliczki na poczet towarów, których nie posiadał.

Mężczyzna przez ponad cztery miesiące, od marca do lipca ubiegłego roku, oferował do sprzedaży motocykle, samochody i koparki. Dodatkowo proponował pośredniczenie przy zawieraniu umów kupna mieszkań. 30-latek od pokrzywdzonych pobierał zaliczki na poczet oferowanych usług i towaru, którego nie posiadał. W ten sposób oszukał 30 osób na kwotę około 60 tys. zł.

 – Ta suma została w całości wydana przez sprawcę. Dodatkowo do szeregu oszustw, które popełnił, mężczyzna sfałszował pieczątkę na dowodzie rejestracyjnym pojazdu za pomocą odbicia pomalowanej farbką monety, w miejscu, gdzie diagnosta potwierdza ważność badań technicznych – informuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – 30-latkowi, który od 9 miesięcy jest tymczasowo aresztowany, zostało przedstawionych 30 zarzutów. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie trafi do sądu. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz »