REKLAMA

Sport

Dziewczyny przy piłce

Opublikowano 29 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

W Żaganiu powstała żeńska drużyna piłki nożnej, która od sierpnia wystartuje w III lidze lubuskiej. Dziewczyn chętnych do kopania jest ponad 20!

Pomysłodawcami założenia żeńskiej drużyny UKS Czarni byli: czołowy piłkarz żagańskiej drużyny z okręgówki, Krystian Chruścicki oraz Marcin Szymański,prezes Beskidu Bożnów. Trenerem został Wojciech Martyniak, również piłkarz Czarnych.

– W Żaganiu jest spore zainteresowanie piłką nożną wśród dziewcząt. Mamy już 18 deklaracji, niedawno zgłosiły cztery kolejne dziewczyny – mówi W. Martyniak.

Piłkarki mają już za sobą pierwszy sparing, z juniorami Czarnych. Trenują dwa razy w tygodniu. 31 marca zagrają mecz z zawodniczkami Promienia w Żarach. 

– W rozgrywkach III ligi Czarne zadebiutują od sierpnia. Mamy boisko, wsparcie finansowe od Urzędu Miasta oraz stroje i piłki od Lubuskiego Związku Piłki Nożnej – dodaje kierownik drużyny, M. Szymański. – W planie jest cykl meczów kontrolnych i dwa turnieje, aby dziewczyny się ograły i były dobrze przygotowane do ligi.

Napisz komentarz »