REKLAMA

Kronika policyjna

Nielegalny hazard

Opublikowano 22 marca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Kolejnych 5 nielegalnych automatów do gier zabezpieczyli żagańscy policjanci wspólnie ze służbą celną. Ich właściciel może zapłacić nawet pół miliona złotych kary.

Kolejne kontrole salonów z grami funkcjonariusze przeprowadzili w środę, 20 marca. Po wcześniejszej akcji i zarekwirowaniu 16 automatów w Żaganiu, tym razem przyszedł czas na na Szprotawę oraz Małomice.

– Policjanci otrzymali wcześniej informacje, że w dwóch salonach może odbywać się  nielegalny hazard – mówi st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – Po wejściu do lokali, zabezpieczonych zostało pięć automatów do gier. Trafią do Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Pracownicy lokali zostali przesłuchani.

Właściciele automatów do gier muszą się liczyć z wysokimi karami pieniężnymi, za posiadanie jednego może to być nawet 100 tys. zł. – W tym przypadku daje to łączną kwotę pół miliona złotych. Ponadto za organizowanie gier hazardowych grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat – dodaje rzeczniczka.

Napisz komentarz »